2024-08-24 19:30:01

Siarka Tarnobrzeg bez punktów w starciu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Siarka Tarnobrzeg przegrała z KSZO. Gol Koseia Iwao nie wystarczył (fot. Radek Kuśmierz/archiwum)
Siarka Tarnobrzeg przegrała u siebie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1-2. Zwycięskiego gola dla gości zdobył w 85. minucie Dominik Pisarek.

Siarka Tarnobrzeg w ostatniej kolejce podzieliła się punktami z Podhalem Nowy Targ. Dziś podopieczni Dariusza Kantora kolejny raz rozgrywali mecz przed własną publicznością, tym razem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który ostatnio w dość spektakularnych okolicznościach pokonał KS Wiązownica.

W pierwszej połowie inicjatywa była po stronie gospodarzy. Piłkarze Siarki dłużej utrzymywali się przy piłce i dość łatwo przedostawali się pod pole karne przyjezdnych. Ataki miejscowych początkowo nie sprawiały jednak poważniejszego zagrożenia.

Kosei Iwao wykorzystał jedenastkę

W 33. minucie z piłką w pole karne wpadł Piotr Lisowski i nieprzepisowo zatrzymał go golkiper KSZO.  Arbiter wskazał na wapno, a rzut karny na bramkę zamienił niezawodny Kosei Iwao. Tuż przed przerwą prowadzenie mógł podwyższyć jeszcze Prusiński, ale Michał Kot wychwycił piłkę.

Pierwsze minuty drugiej połowy również należały do Siarki. W doskonałej sytuacji znalazł się Emmanuel Francois, ale trafił prosto w bramkarza. Później role na boisku nieco się odwróciły i coraz śmielej do ofensywy zaczęli wychodzić piłkarze KSZO. Kolejne ataki opłaciły się w 80. minucie.

Dwa gole dla KSZO i zwycięstwo w końcówce

Piotr Lisowski sfaulował w polu karnym Bartosza Zimnickiego i arbiter po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Łukasz Mazurek i było 1-1.

W 85. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po wrzutce Szymona Kota piłkę trącił Dominik Pisarek i zapewnił drużynie KSZO komplet punktów.

1-0 Kosei Iwao (33-rzut karny)
1-1 Łukasz Mazurek (80-rzut karny)
1-2 Dominik Pisarek (85)

Siarka Tarnorbzeg: Cymerys - Czajkowski, Bracik, Kumorek, Misztal, D.Lisowski, Kaliniec (79.Iwaniadze), P.Lisowski, Francois (79.Ogorzały), Prusiński (68.Marszalik), Iwao

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Kot – Kołoczek (86.Domagała), Mężyk, Jarzynka, Lis (86.Brągiel) – Orlik, Nowak (86.Kafel), Morys (63.Mazurek), Zimnicki, Pisarek, Mrozik (68.S.Kot)

Żółte kartki: Iwaniadze, Bracik - Kołoczek, Mrozik, Morys, Lis