2024-08-24 17:41:57

Resovia z drugą porażką w tym sezonie! Komplet punktów dla Polonii Bytom

Resovia przegrała z Polonią Bytom (fot. P. Golonka/ Resovia)
Resovia przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom 1-3. Rzeszowianie mimo gry w przewadze od 55. minuty nie byli w stanie przeciwstawić się znakomicie dysponowanym dziś gospodarzom.

Od pierwszych minut obie drużyny aktywnie ruszyły do ofensywy. W 11. minuta w pole karne wszedł Andrzejczyk i oddał pierwszy celny strzał. Na posterunku był jednak Jakub Tetyk. Bliźniaczą akcją chwilę później odpowiedział Danian Pavlas, ale i tym razem piłka wylądowała w rękach bramkarza.

Trzy gole w pierwszej połowie

W 15. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Olivier Wypart przejął piłkę po błędzie Radosława Bąka, potem wykorzystał niezdecydowanie obrońców i z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki.

Siedem minut później mógł odpowiedzieć Gracjan Jaroch. Wychodził na czytą pozycję, ale jego strzał zablokował obrońca. Chwilę później rzut rożny przyniósł Resovii wyrównanie. Po wrzutce, Radosław Bąk zgrał piłkę do Marcina Urynowicza, który celnym uderzeniem skierował piłkę do bramki.

W 27. minucie gospodarze wrócili na prowadzenie. Prostopadłe zagranie do Kamila Wojtyry, który z około sześciu metrów pokonał Jakuba Tetyka.

Resovia w przewadze od 55. minuty

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla Resovii. W 54. minucie Remigiusz Szywacz sfaulował rozpędzonego Daniana Pavlasa i arbiter ukarał go czerwoną kartką. Podopieczni Jakuba Żukowskiego grając w przewadze próbowali przejmować inicjatywę.

Niewiele jednak z tego wynikało, a po upływie 70. minuty znów ożywili się gospodarze. W 80. minucie o strzał z dystansu pokusił się Szymusik, ale bez większych problemów piłkę złapał Jakub Tetyk. Chwilę później w pole karne wpadł Filip Mikrut, próbował uderzać z ostrego kąta, ale został zablokoway przez obrońcę.

Kamil Wojtyra z dubletem w końcówce

W 85. minucie piłkarze Polonii Bytom grając w osłabieniu przypieczętowali zwycięstwo. Na bramkę ruszył Kamil Wojtyra, zmylił w polu karnym Krystiana Szymochę i uderzeniem w prawe okienko podwyższył na 3-1.

1-0 Olivier Wypart (15)
1-1 Marcin Urynowicz (23)
2-1 Kamil Wojtyra (27)
3-1 Kamil Wojtyra (85)

Polonia Bytom: 99. Axel Holewiński - 14. Grzegorz Szymusik, 3. Szymon Michalski, 29. Adrian Piekarski, 4. Remigiusz Szywacz, 28. Olivier Wypart (64, 16. Patryk Stefański) - 21. Wojciech Szumilas (58, 6. Daniel Ściślak), 8. Mikołaj Łabojko (72, 17. Sebastian Steblecki), 18. Tomasz Gajda, 11. Konrad Andrzejczak (58, 25. Dominik Konieczny) - 9. Kamil Wojtyra.

Resovia: 1. Jakub Tetyk - 20. Radosław Bąk (46, 22. Kornel Rębisz), 4. Krystian Szymocha, 38. Hlib Buchał, 17. Radosław Adamski - 27. Danian Pawłas (90, 15. Damian Kotecki), 6. Bartłomiej Wasiluk, 99. Radosław Kanach (85, 8. Dawid Pieniążek), 25. Gracjan Jaroch (69, 97. Filip Mikrut) - 11. Kamil Mazek (46, 19. Tomasz Matuszewski), 14. Marcin Urynowicz.

żółte kartki: Pawłas, Buchał, Kanach, Rębisz.
czerwona kartka: Remigiusz Szywacz (55. minuta, Polonia, za faul taktyczny).