2024-08-24 16:28:28

Stal Stalowa Wola przegrała z Pogonią Siedlce

Stal Stalowa Wola z szóstą porażką w tym sezonie (fot. Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola przegrała szósty mecz w tym sezonie. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego podobnie jak w Opolu prowadzili do przerwy, jednak w drugiej części stracili trzy gole i musieli uznać wyższość Pogoni Siedlce.

Przed tym spotkaniem obie ekipy nie zaznały jeszcze zwycięstwa. Trener Ireneusz Pietrzykowski kolejny raz przemodelował skład, jednak tym razem roszady spowodowane były również wirusem, który zapanował w drużynie. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzował natomiast Łukasz Furtak.

W ciągu pierwszych minut aktywniejsi w ofensywie byli piłkarze Stali Stalowa Wola, co jednak początkowo nie przełożyło się na poważniejsze zagrożenie. W 16. minucie pierwszy celny strzał oddali przyjezdni. Z okolicy 10. metra główkował Damian Szuprytowski, ale ze spokojem piłkę złapał Adam Wilk.

Jakub Banach wyprowadził "Stalówkę" na prowadzenie

W 27. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Sebastian Strózik zagrał na 5. metr do Dominika Jończego, ten nie trafił w piłkę i futbolówka znalazła się pod nogami Jakuba Banacha, który mocnym uderzeniem z bliskiej odległości dał "Stalówce" prowadzenie.

Stal Stalowa Wola nie oddała inicjatywy po strzelonej bramce i napierała na bramkę rywali. W 40. minucie sam na sam wychodził Kacper Chełmecki, ale golkiper skutecznie wyszedł z bramki. Do przerwy goście z Siedlec nie zdołali odpowiedzieć i to podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego pozostawali na prowadzeniu.

Stal Stalowa Wola znów straciła prowadzenie po przerwie

Wydawało się, że z większym animuszem w drugą część spotkania weszli piłkarze ze Stalowej Woli, jednak tylko do 53. minuty. Wtedy obrońcom urwał się Cezary Damieniuk, zagrał wzdłuż bramki do Mateusza Majewskiego, któremu pozostało dołożyć nogę i piłka wpadła do bramki.

W 60. minucie kolejny raz dał o sobie znać bardzo aktywny Cezary Damieniuk, jednak zza szesnastki uderzył wysoko nad bramką. Trzy minuty później świetnie z wolnego przymierzył Kamil Wojtkowski i dobrą interwencją wykazał się bramkarz.

Kolejne dwa gole dla gości

Nieco ponad dziesięć minut po starcie pierwszego gola przyjezdni podwyższyli na 2-0. Po wrzutce z prawej strony w pole karne piłka doszła do Damiana Szuprytowskiego, a ten nie dał Wilkowi większych szans na interwencję.

W 76. kolejną znakomitą interwencją popisał się golkiper Pogoni Siedlce, który znakomicie wybronił główkę Jakuba Banacha po rzucie rożnym. Natomiast dwie minuty później powinno być 3-1. Po podaniu Cezarego Demianiuka w stuprocentowej sytuacji fatalnie spudłował Majewski.

W końcówce naciskali przyjezdni i w doliczonym czasie gry podwyższyli prowadzenie. Najpierw w słupek trafił Szuprytowski, a później Mateusz Majewski skierował piłkę do pustej bramki.

1-0 Jakub Banach (27)
1-1 Mateusz Majewski (53)
1-2 Damian Szuptyrowski (65)
1-3 Mateusz Majewski (90+2)

Stal Stalowa Wola: 1. Adam Wilk - 16. Krystian Lelek, 87. Jakub Kowalski (71, 43. Igor Fedejko), 27. Dominik Jończy, 22. Jakub Banach, 26. Patryk Zaucha (61, 18. Cyprian Pchełka) - 77. Kacper Chełmecki, 21. Michał Mydlarz, 30. Kamil Wojtkowski (70, 8. Łukasz Soszyński), 7. Jakub Górski (82, 28. Oskar Bystrek) - 11. Sebastian Strózik.

Pogoń Siedlce: 23. Mateusz Pruchniewski - 77. Daniel Pik (46, 71. Krzysztof Danielewicz), 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł (46, 3. Robert Majewski), 12. Titas Milašius (79, 26. Jakub Okusami) - 10. Piotr Pyrdoł, 8. Jakub Sinior (46, 43. Lukáš Hrnčiar), 7. Damian Szuprytowski - 17. Ołeksij Zinkewycz (46, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk.

żółte kartki: Wojtkowski, Lelek - Demianiuk, Milašius, Danielewicz.

Tylko ZKS 2024-08-24 16:37:44

Rozgonić to towarzystwo w pizzzzz.....duuuuu !!!!!!

Stal 2024-08-24 16:39:05

Tiriowke każdy j*****e

Bolo 2024-08-24 16:40:29

Do tej pory broniłem drużynę, ale dziś rozczarowali bardzo. Po świetnej 1 połowie, w drugiej nie istnieli. Zero ambicji, zero walki. Po golu na 1-1 czekali na następne! Lelek nawet grał na czas gdy przegrywali 1-2! O co tu chodzi? Jeszcze nie widziałem, żeby drużyna przegrywająca nie dążyła do wyrównania, tylko czekała, aż ją rywal dobije i sędzia mecz zakończy. Mentalny dramat!!!

~anonim 2024-08-24 16:42:00

Jeszcze ze 2 bomby transferowe pokroju Pchełki i złapiemy kontakt ze środkiem tabeli.

John 2024-08-24 16:43:49

NO CO SIĘ DZIWICIE DURNIE ...!!! 1 POŁOWA WYGRANA SPOKOJNA KONTROLA NAD MECZEM ...W PRZERWIE PANIE PREZESIE BĘDXIE WYPŁATA...??? RESZTĘ DOMYŚLCIE SIĘ SAMI...!!!

Bela 2024-08-24 16:44:31

TYLKO STAL TYLKO ZKS

BYŁ BĘDZIE JEST STAL ZKS

WRÓG NUMER JEDEN POLICJA WRÓG NUMER JEDEN

OLE STALO KOCHAM CIE OLE STALO KOCHAM CIE TOBIE ODDAM SERCE SWE SERCE SWOJE JEDYNE ODDAM SWOJEJ DRUŻYNIE
WSZYSCY k*****a ŚPIEWAMY
STAL STALOWA WOLA WLADCY PODKARPACIA !!!

~anonim 2024-08-24 16:45:08

Fedejko łamago naucz się biegać !!!!!!!!!!!! Jak nie chce się wam grać to nie wychodzcie łajzy na mecze. Brak ambicji w tym meczu

FanStali 2024-08-24 16:45:32

Po meczu w Opolu spodziewałem się, że Stali uda się wygrać dzisiejszy mecz, ale niestety. Pierwsza połowa jeszcze coś grali. W drugiej połowie kompletnie odcienci. Panowie, musicie zapier... jak chcecie wygrywać, a nie chodzić po boisku i wymachiwać rękami . Motoryka na poziomie 3 ligowca, kondycyjnie. Pogoń odejechala w drugiej polowie. Panowie chcieć to móc. Bierzcie się do roboty, bo nikt za was się nie utrzyma. Trochę ambicji, jak umiejętności nie pozwalają!!! Kibice jak zawsze top.

ira 2024-08-24 16:47:10

no to ireczku pa pa łagów czeka

Do bolo 2024-08-24 16:47:35

A o to chodzi oszołomie pisowski ze to sam szrot a nie zawodnicy.I pewnie zaraz napiszesz ze grają przeciwko trenerowi albo bo im nie płacą.Posmiewisko na całą Polskę.A te wkłady oddać koszulki i w*********l....razem z tym trenerem i pisowskim krętaczem prezesem.

Stalowy 2024-08-24 16:53:28

wstyd i zenada to co zostalo zrobione w temacie zainteresowania pilka i zachecania ludzi do chodzenia na mecze w ostatnich czasach zostalo przez ten nieodpowiedzialny awans zniszczone ,do konca sezonu daleko i do tego czasu ludzie beda mieli wszystkiego dosc i na kolejny sezon bedzie chodzila garstka ludzi

Beata 2024-08-24 16:57:49

Po tym meczu już mnie nie dziwi fakt że Sponsorzy uciekli z tego klubu Dla kogoś to może być śmieszne ale takie są fakty !! Trzeba było zostać w tej Drugiej lidze a nie pchać się do Pierwszej ligi wiedząc że nie ma pieniędzy w Klubie !! Wstyd teraz wolę pojechać na mecz do Swoich Jastkowic niż oglądać to gówno

Realista 2024-08-24 17:03:22

Nie koncie leżącego bo leżących się nie kopie.

~anonim 2024-08-24 17:22:36

Dostawa kase to beda grac jak z nut.
W sumie nie ma co sie dziwic.

Hehe 2024-08-24 17:28:24

Spokojnie w październiku Stal Rzeszów popuści z litości brudnej d****y koleżance i Tirówka w końcu zarucha.

~anonim 2024-08-24 17:33:07

Fedejko załatwię ci robotę w Alutecu. Piłkarsko mniej niż zero.

kibic 2024-08-24 17:35:51

Mecz odpuszczony jak z Odrą. Ten sam scenariusz. W przerwie pewnie piłkarze dostali informację, że pieniędzy nie będzie i odcięło im prąd. Zresztą wpuszczenie wychowanków Fedejko (uratował wślizgiem jedną sytuację) i Bystrek jasno to pokazuje. Zespół prawie w całości oparty jest na zawodnikach z zewnątrz.
Kto oglądał drugą połowę to widział. Nawet nie chcieli bronić by móc skontrować tylko wychodzili wysoko odpuszczając krycie. Sytuacji w których zawodnicy Pogoni byli bez krycia w polu karnym było wiele, ale to co działo się w II połowie jest niewytłumaczalne. Należy rozwiązać z większością kontrakty za porozumieniem stron i dokończyć sezon wychowankami, tymi którym się chce i zawodnikami z rezerw. Już teraz należy budować zdrowe, bezpartyjne struktury klubu żeby w przyszłości móc marzyć o powrocie na ten poziom rozgrywkowy.

~anonim 2024-08-24 17:43:23

Jakie zdrowe struktury? Jakie rozwiazywanie kontraktow?
Bez kasy z miasta czy spolek panstwowych nie ma w Polsce pilki na tym poziomie! Podoba sie czy nie, ale tak jest.
Z prywatnych pieniedzy I z biletow Stal moze grac tylko w 4 lidze, tak jak I inne kluby.

Sad but true 2024-08-24 17:52:13

Przypadkowy beniaminek, który awansował, bo reszta nie chciała. Awans z marszu, bez przygotowania.

kibic 2024-08-24 17:54:33

Chciałeś powiedzieć, że miasto może partycypować. Pokaż mi te spółki skarbu państwa w Siedlcach. Popatrz na ich koszulki meczowe ( u nas tylko miasto Stalowa Wola).
Miasto wielkości Stalowej Woli nie może utrzymać samodzielnie zespołu na tym poziomie to fakt, ale czy słyszałeś chociaż o próbie pozyskanie akcjonariuszy, sprzedaży akcji? Ja nie słyszałem. Gdzie są drobni sponsorzy? Jest ich mniej niż w
2 lidze. Władze z figurantem - prezesem przespały okres prosperity, gdy mówiła o nas cała Polska po dwóch z rzędu awansach i mamy to co mamy.
Może miasto nie chce sprzedać akcji, ponieważ nie mogliby traktować klubu jako swojej zabawki do celów politycznych.

~anonim 2024-08-24 18:18:48

Siedlce mają np sponsora prywatnego w postaci firmy Polimex Mostostal. Jest dużo firm które mogą sponsorować Stalówkę tylko trzeba do tych firm wyjść, zaproponować ciekawą ofertę sponsorską, pokazać, że jest się elokwentnym człowiekiem. Wiesiek jest zaprzeczeniem tych cech, liczy, że sponsorzy przyjdą sami do niego. Budimex, SK NEXILIS, Cementownia Ożarów, Federal Mogul z Gorzyc, Hotel Janów, firmy z Rzeszowa, Kielc. Autorud woli finansować Koronę zamiast Stal. Wiesiek rusz tyłek i szukaj sponsorów. Za ten bałagan odpowiadasz ty przez swoją nieudolność jako prezes.

zks 2024-08-24 18:55:39

Pełna zgoda co to prezesa, ale należy pamiętać, że jest to figurant namaszczony przez właściciela klubu i bez jego wiedzy i pozwolenia niczego nie zrobi. Zrozumcie, że prywatny biznes nie chce taplać się w politycznym błotku i wykładać pieniądze bez kontroli. Tak pod rozwagę. Ryba psuje się od głowy, a prezes nie jest głową. Gdzie indziej zapadają decyzję. Nie chcę go bronić, ale możliwe, że po to został powołany na to stanowisko, żeby w takiej właśnie sytuacji stać się kozłem ofiarnym i zachować obecny układ właścicielski. Zmiana prezesa, jeśli ma być to znowu człowiek z polityki niczego nie zmieni, ale o to może właśnie chodzi. Prezes winowajca odejdzie, przyjdzie ktoś inny, młodszy, jak nie było sponsorów tak nie będzie, a polityczna karawana pojedzie dalej
"Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu"

stw 2024-08-24 19:03:48

Facebook klubowy blokuje użytkowników. Spieszcie się komentować.

stalzks 2024-08-24 19:08:28

Zmienią prezesa ku uciesze gawiedzi, a i tak będzie po staremu.

observ 2024-08-24 20:41:53

zespół drugoligowy gra w 1 lidze a jeśli prawdą są zaległości wobec piłkarzy to awans był prostą drogą do bankructwa

Bolo 2024-08-24 21:05:45

Na kolana chamy przed Motorem, jeszcze będzie odbita ale pożałujecie tego na długieeee lata auuu

1908 2024-08-24 21:37:01

buahahahah wieśniaki z lasu

~anonim 2024-08-24 22:40:15

PYTANIE ZA 100 PUNKTÓW
Kto wywierał parcie i presję na werbowanie za pewnie nie małe pieniądze tych wszystkich dzieciaków bez umiejętności ????????
Wyrzucone w błoto publiczne pieniądze !!!!!!!!
Pytam kto w Klubie za to odpowiada bez zwalania winy jeden na drugiego i trzeciego ?!
Przecież to nie nadaje się na 2 ligę, a i na 3 pewnie też.
To się w głowie nie mieści co zostało zrobione.
Jak można było tak to zepsuć i wręcz osłabić Zespół !!!!!!!!
Mało tego, to jak teraz na to patrzę, było to konsekwentnie robione od początku okienka tranferowego, więc nie było to zaplanowane ?
To jak, tak nagle się okazało że na " bomby " nie ma już pieniędzy ?
To że dałem się zrobić w ch..ja to przeżyję, ale co zrobiliście z Klubem i Druzyną.

~anonim 2024-08-24 22:57:05

Prezes chyba chciał w PJS wygrać

~anonim 2024-08-24 23:40:01

Autorud ma opanowana Stalowa Wole czy nawet Rzeszow. Chcieli wejsc na wiekszy rynek, Swietokrzyski, wiec sponsoruja Korone. Coz w tym dziwnego?
Gosc od lat chcialby byc prezesem Stali, ma jakiegos magistra od marketingu (czyli p*******ly), ale nie pojal do tej pory dlaczego firmy sponsoruja kluby. Gosc nie ma pojecia co to jest marka, jej znaczenie, wielkosc rynku i jak jej uzyc czy wykreowac marke.
Chlopcze, zapisz sie do partii, poczapkuj kilka lub kilkanascie lat i byc moze wtedy cos ci splynie.

Sławomir 2024-08-25 04:50:28

Odpowiadam na pytanie za 100 punktiw, ten cały szrot ściągnął jak zwykłe Czubat i wymuszał na trenerze że to coś ma tu grać, ważne żeby się kasa zgadzała.To Czubat zawsze miesza i decyduje o transferach

~anonim 2024-08-25 10:59:56

Kim jest ten Czubat i czy nie można go po prostu wypierd.....?

jj 2024-08-25 14:23:42

do Sławomir
Zgadzam się z Tobą 100%
Borys Freilich - nie gra w ogóle -po co był ściągany
Dominik Stanny - transfer do rezerw.
Pytam się po co oni byli ściągani??? Do II drużyny, a kto za nią odpowiada- wszystko w temacie>

Sławomir 2024-08-25 16:04:34

Czubat przecież były prezes klubu co miał wtedy przy sobie takiego klakiera jak Karol Wołoszyn , to byli dopiero dygnitarze namaszczeni politycznie przez
Lukrecjusza.Czubat to taki rzep co przykleił się do tego klubu i ciężko mu się odkleić, oficjalnie prowadzi niby Akademię młodych piłkarzy,ale w praktyce decyduje zawsze o wszystkim w kwestii transferów kontraktów i gaży dla piłkarzy, to tak jak Jarosław swego czasu, był tylko niby zwykłym posłem a zarządzał krajem z tylnego fotela, porównanie adekwatne co do Czubata...
To główny winowajca naszych trefnych transferów, ważne żeby się kasa zgadzała..... wszyscy w klubie wiedzą i mówią ale na razie po cichu że ta polityka transferowa to tylko wyłącznie jego dokonania, trener miał tylko zaakceptować tego czy tamtego,a wybór Irek miał taki że obydwaj do bani...

~anonim 2024-08-25 16:13:28

Ci kibice co wiedzą co w trawie piszczy i dzieje się od kuchni w tym klubie to kumają że trener Pietrzykowski jest tutaj najmniej winny, chciał innych piłkarzy chciał budować po swojemu skład z głową z pomysłem i w miarę oczekiwań finansowych,no ale cóż miał chłop zrobić jak z przyzwolenia kierowcy busa i innych,Czubat nasciagal mu szrotu i dzieciaków do pierwszej drużyny,o wszystkim decydował jak zawsze on, a trener mógł tylko zagryźć zęby i zaakceptować bo tak miał przez nich narzucane.To tamte tłuste koty są temu wszystkiemu winni , tej całej zaistniałej sytuacji