2024-08-24 14:02:28

Stal II Mielec pokonała Strug Tyczyn

fot: Marcin Kościółek
Stal II Mielec w swoim czwartym spotkaniu w IV lidze pokonała Strug Tyczyn. To pierwsze punkty zdobyte przez mielczan, natomiast rywale dalej bez zdobyczy punktowej w rozgrywkach.

Od początku dominowała Stal II Mielec, tym samym już w 9. minucie mieliśmy otwarcie wyniku. Z piłką z lewej strony boiska wbiegał do środka Ewan Dworak, po chwili dograł ją do nogi Xaviera Grzybowskiego. Skrzydłowy przyjął i strzałem pokonał bramkarza gości.

Widać było brak koncentracji podopiecznych Grzegorza Opalińskiego, którzy po kolejnych trzech minutach musieli wyciągać futbolówkę z sieci po raz drugi. Drugiego gola zdobył Xavier Grzybowski, niemalże identyczna kontra w wykonaniu gospodarzy.

W 12. minucie piłkę do Grzybowskiego dograł Dawid Sobuś i mieliśmy już 2-0. Skutecznych kontrataków nie koniec, mianowicie w 17. minucie Xavier Grzybowski mógł cieszyć się z hat-tricka. Lewą flanką biegł z piłką Dawid Zięba i wystawił ją koledze do pustej bramki.

Zabrakło skupienia mielczanom, aby schodzić do szatni na przerwę bez straconej bramki. Jedynego gola dla Strugu Tyczyn strzelił Mateusz Jędryas, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym przeciwników po rzucie rożnym.

W drugiej połowie przyjezdni dominowali, próbowali odrobić dwubramkową stratę. Dobrze broniła Stal i udało jej się zdobyć pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wygrana z drugim beniaminkiem może być w przyszłości cenna.

1-0 Xavier Grzybowski (9)
2-0 Xavier Grzybowski (12)
3-0 Xavier Grzybowski(17)
3-1 Mateusz Jędryas (45+1)