2024-08-14 20:31:51

Stal Łańcut lepsza od Sokoła Kamień

Stal Łańcut z pierwszym kompletem punktów w tym sezonie (fot. JKS Jarosław/facebook)
Stal Łańcut pokonała Sokół Kamień 3-1 i po raz pierwszy w tym sezonie dopisała komplet punktów do ligowej tabeli. Goście z Kamienia po raz drugi musieli uznać wyższość rywali.

Już w 5. minucie zagrozili gospodarze. Sam na sam z bramkarzem wychodził Patryk Róg, ale na przedpole wyszedł Maciej Siudak i sfaulował zawodnika Stali Łańcut, za co arbiter ukarał go żółtą kartką.

Z rzutu wolnego przymierzył Jakub Wiącek, piłka odbiła się od muru, zmieniła tor lotu i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza.

Prowadzenie Stali Łańcut do przerwy

W 18. minucie gospodarze podwyższyli na 2-0. Najpierw rozegranie piłki na prawym skrzydle, dogranie do Szymona Baja, który uderzył zza pola karnego i piłka po rykoszecie po raz drugi wpadła do siatki.

Sokół Kamień odpowiedział w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy przy linii środkowej, z bramki wyszedł Cezary Szpindor, a Maciej Rurak skierował futbolówkę do pustej bramki.

Tuż przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliskiej odległości główkował Patryk Róg, ale trafił prosto w bramkarza i przyjezdni wybili piłkę poza linię bramkową.

Oskar Sowa ustalił wynik spotkania

W 53. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Stali Łańcut. Pierwszy strzał został jednak zablokowany, a dobitka głową trafiła prosto w bramkarza. W kolejnych minutach obie drużyny nie stwarzały większego zagrożenia. Wynik spotkania zamknął w 81. minucie Oskar Sowa, który po dośrodkowaniu z lewej strony celnie główkował do bramki.

W końcówce spotkania przebudzili się jeszcze piłkarze z Kamienia, jednak nie zdołali już odpowiedzieć. Natomiast w doliczonym czasie gry o gola mógł pokusić się Paweł Piątek, jednak jego uderzenie z pierwszej piłki wybronił Siudak.

1-0 Jakub Wiącek (6)
2-0 Szymon Baj (18)
2-1 Maciej Rurak (37)
3-1 Oskar Sowa (81)

Stal Łańcut (skład wyjściowy): Szpindor - Stryczek, Cieśla, Baj, Róg, Szpytma, Więcek, Sowa, Kardyś, Piątek, Makowski

Sokół Kamień (skład wyjściowy): Siudak - Modrzejewski, Karcz, Piekut, Konefał, Mazur, Łuczyk, Pikuła, Zwolski, Rurak, Smusz