2024-08-13 21:37:00

Sokół Kolbuszowa Dolna rozstrzelał Czarnych Jasło

Sokół Kolbuszowa Dolna nie miał litości dla Czarnych Jasło. Piłkarze Marcina Wołowca pokonali beniaminka 5-1, a wynik był już ustalony do 57. minuty.

Sokół Kolbuszowa Dolna już po pierwszym kwadransie prowadził z Czarnymi Jasło. Po wrzucie piłki z autu Michała Mazurka z futbolówką minął się stojący w bramce gości, Jakub Dutka i do pustej bramki bramkę strzelił Volodymyr Khorolskyi.

Pięć minut później Kacper Drelich oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale na posterunku był Dutka. Chwilę później Czarni wyprowadzili kontrę, którą faulem w środku pola zatrzymał Marcin Mokrzycki za co został ukarany żółtą kartką.

W 31. minucie Khorolskyi zdobył drugą bramkę dla podopiecznych Marcina Wołowca. Ukraiński obrońca tym razem bezpośrednim strzałem po ziemii z rzutu wolnego pokonał Dutkę. Do przerwy gospodarze prowadzili 3-0, bowiem w ostatniej akcji pierwszej części gry Michał Musik wyszedł na sam na sam i mocnym strzałem lewą nogą "pod ladę" nie dał szans golkiperowi Czarnych.

Sześć minut po zmianie stron goście strzelili bramkę. W polu karnym sfaulowany został Jakub Smoleń, a gola z "jedenastki" zdobył Adrian Nowak. W 55. minucie Michał Musik po raz drugi wpisał się na listę strzelców i ponownie gospodarze prowadzili trzema bramkami. Dwie minuty później Dawid Skupiński ustalił wynik meczu na 5-1.

Po piątej bramce temperatura spotkania wyraźnie spadła, a licznie przybyli kibice gości ustali w swoim dopingu. Przez ostatnie trzydzieści minut na boisku działo się niewiele.

1-0 Volodymyr Khorolskyi (15)
2-0 Volodymyr Khorolskyi (31)
3-0 Michał Musik (45)
3-1 Adrian Nowak (51)
4-1 Michał Musik (55)
5-1 Dawid Skupiński (57)

Sokół Kolbuszowa Dolna: (wyjściowy skład) Lwandowski - Skorwon, Mazurek, Mokrzycki, Musik, Bik, Wątróbski, Skupiński, Khorolsky, Szczurek, Drelich

Czarni Jasło: (wyjściowy skład) Dutka - Halamaka, Tragarz, Mastaj, Potera, Michoń, Janus, Rzońca, Fara, Smoleń, Nowak