2024-07-26 19:57:15

Stal Stalowa Wola nie zdołała zatrzymać Miedzi Legnica

Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Miedzią Legnica (fot. Daniel Tracz/ Stal Stalowa Wola)
Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Miedzią Legnica. Goście przebudzili się w samej końcówce i spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Po nieudanej inauguracji Stal Stalowa Wola udała się na pierwszy wyjazd w tym sezonie. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego mierzyli się z Miedzią Legnica, która jest typowana w gronie jednego z kandydatów do awansu i bardzo szybko potwierdziła to na murawie.

Wiktor Bogacz z dubletem w pierwszej połowie

Od pierwszej minuty mocno do ofensywy ruszyli piłkarze z Legnicy i już w siódmej minucie otworzyli wynik spotkania. Kamil Antonik zagrał do Floriana Hartherza, który wrzucił piłkę na długi słupek, a tam do strzału złożył się Wiktor Bogacz i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Po pierwszym kwadransie coraz śmielej do ataku zaczęli wychodzić podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego. Gospodarze szybko ostudzili jednak zapędy ekipy z Podkarpacia i w 18. minucie było już 2-0. Miedź Legnica ruszyła z kontrą i indywidualną akcję wykończył Wiktor Bogacz, kompletując tym samym  dublet.

W 28. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Benedykt Mioc i piłka przeszła minimalnie obok słupka. Chwilę później próbowała odpowiedzieć "Stalówka". Wzdłuż bramki zagrał Cyprian Pchełka, ale nikt nie zdołał tego zamknąć.

Bezradność "Stalówki" do przerwy

Miedź Legnica dominowałą w każdym elemencie i w 32. minucie była bliska trzeciego trafienia. Kamil Anotnik zagrał do Mioca, a ten nieznacznie chybił.

Co się jednak odwlecze... W 38. minucie akcję napędził Kamil Antonik, gospodarze rozklepali defensywę "Stalówki" i celnie z okolicy 20. metra przymierzył Iwo Kaczmarski. Dodatkowo w pierwszej części kontuzji nabawił się Damian Oko i na murawie zastąpił go Dominik Jończy.

Iwo Kaczmarski na 4-0 po zmianie stron

Tuż po zmianie stron celnie przymierzył Adam Imiela, ale z jego strzałem poradził sobie golkiper miejscowych. W 50. minucie celnie główkował Podgórski, a futbolówkę na linii wychwycił Mikołaj Smyłek.

W 61. minucie gospodarze podwyższyli na 4-0. Niepilnowany Iwo Kaczmarski podprowadził futbolówkę przed polem karnym i uderzeniem po ziemi umieścił piłkę tuż przy słupku.

Dwie bramki dla "Stalówki" w końcówce

Dwie minuty później Stal Stalowa Wola zdobyła pierwszego gola. Adam Imiela zagrał z prawej strony płasko w pole karne, piłkę trącił Dominik Jończy i ta wpadła do bramki. W 80. minucie wprowadzony po przerwie Jakub Górski wpadł w pole karne i zniwelował straty "Stalówki" do dwóch bramek.

Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zupełnie odmienieni w końcówce poszukiwali trzeciego gola. Ostatecznie wynik spotkania już się nie zmienił i można tylko żałować, że piłkarze "Stalówki" tak późno przebudzili się w tym spotkaniu.

1-0 Wiktor Bogacz (7)
2-0 Wiktor Bogacz (19)
3-0 Iwo Kaczmarski (38)
4-0 Iwo Kaczmarski (61)
4-1 Dominik Jończy (75)
4-2 Jakub Górski (80)

Miedź Legnica: 44. Jakub Wrąbel - 17. Michael Kostka, 25. Nemanja Mijušković, 99. Bartosz Kwiecień, 26. Florian Hartherz (71, 3. Mateusz Grudziński) - 6. Jacek Podgórski, 14. Kamil Drygas (63, 59. Mehdi Lehaire), 22. Iwo Kaczmarski, 10. Benedik Mioč (86, 8. Chuca), 98. Kamil Antonik (63, 11. Krzysztof Drzazga) - 9. Wiktor Bogacz (63, 95. Marcel Mansfeld).

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 26. Patryk Zaucha, 22. Jakub Banach (53, 87. Jakub Kowalski), 55. Damian Oko (45, 27. Dominik Jończy), 4. Łukasz Furtak, 24. Damian Urban - 18. Cyprian Pchełka (46, 10. Adam Imiela), 8. Łukasz Soszyński, 30. Kamil Wojtkowski (76, 7. Jakub Górski), 20. Bartosz Pioterczak (46, 11. Sebastian Strózik) - 77. Kacper Chełmecki.

żółte kartki: Drygas, Antonik - Wojtkowski.