2024-07-13 13:38:45

sparing: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Stalowa Wola 2-0

Stal Stalowa Wola przegrała z Termalicą w sparingu (fot. Stal Stalowa Wola)
Stal Stalowa Wola przegrała w sparingu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0-2. Dla podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego był to przedostatni mecz kontrolny przed startem ligi.

W przedostatnim sprawdzianie przed ligą "Stalówka" zmierzyła się z ligowym rywalem w Niecieczy. Gospodarze od początku ruszyli do ofensywy i wyszli na prowadzenie już w 10. minucie. Błąd obrony wykorzystał Kacper Karasek.

Po około kwadransie gry podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zaczęli dochodzić do głosu. Świetną okazję zmarnował Jakub Górski, który nie trafił praktycznie do pustej bramki, a później Kacper Chełmecki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

W ostatniej akcji pierwszej połowy piłkarze Termalici podwyższyli na 2-0. Futbolówkę do siatki skierował Bruno Wacławek.

Bez bramek w drugiej połowie

Po zmianie stron w dobrej sytuacji znalazł się Thiakane, ale najpierw trafił w bramkarza, a później przy dobitce również górą był golkiper miejscowych. W 63. minucie Termalica mogła podwyższyć na 3-0, tym razem minimalnie niecelnie przymierzył Kacper Karasek.

Wynik do ostatniej minuty nie uległ już zmianie. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego kolejny raz w okresie przygotowawczym musieli uznać wyższość rywali. Dziś o 17:00 "Stalówka" zakończy sparingowe granie meczem z Bronią Radom.

Bruk Bet Termalica Nieciecza - Stal Stalowa Wola 2-0 (2-0)

1-0 Kacper Karasek (10)
2-0 Bruno Wacławek (45+)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: (skład wyjściowy) Miłosz Mleczko - Jakub Marcinkowski, Wiktor Biedrzycki, Bartosz Farbiszewski - Bruno Wacławek, Kacper Karasek, Jakub Różycki, Damian Hilbrycht, Jakub Nowakowski - Daniel Cieśla, Diego Deisadze.

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek - Patryk Zaucha, Jakub Banach (59 zawodnik testowany), Damian Oko, Łukasz Furtak, Damian Urban (46 Kamil Wojtkowski), Łukasz Soszyński, Bartosz Pioterczak, Émile Thiakane (73 Dawid Łącki), Jakub Górski (73 Cyprian Pchełka), Kacper Chełmecki (46 zawodnik testowany).