2024-07-06 14:15:29

sparing: Wieczysta Kraków - Siarka Tarnobrzeg 2-2

Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Wieczystą Kraków w pierwszym sparingu (fot. @Chachlowska/ Wieczysta Kraków)
Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Wieczystą Kraków 2-2 w pierwszym sparingu podczas przygotowań do nowego sezonu.

Podopieczni Dariusza Kantora w pierwszym meczu kontrolnym rywalizowali z drugoligową Wieczystą Kraków. Po pierwszej połowie "Siarkowcy" prowadzili 2-0.

W 14. minucie z powietrza z pierwszej piłki przymierzył zawodnik testowany. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki wpadła do bramki. Drugą bramkę dla "żółto-czarnych" ustrzlił Radosław Socha po dograniu Szymona Kalińca.

Podopieczni Sławomira Peszko złapali kontakt w 70. minucie po bramce Michała Feliksa. Na trzy minuty przed końcem gospodarze doprowadzili do remisu. Nikodem Kitowski został sfaulowany przez zawodnika testowanego i arbiter wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego nie pomylił się Michał Trąbka.

Wieczysta Kraków - Siarka Tarnobrzeg 2-2 (0-2)

0-1 Zawodnik testowany (14)
0-2 Radosław Socha (29)
1-2 Michał Feliks (70)
2-2 Michał Trąbka (87-rzut karny)

Wieczysta Kraków: (I połowa) 1. Antoni Mikułko - 11. Dawid Kiedrowicz, 21. Konrad Kasolik, 89. Daniel Mikołajewski, 14. Michał Koj - 18. Manuel Torres, 3. Jacek Góralski, 16. Tomasz Swędrowski, 29. Paweł Łysiak, 77. Lisandro Semedo - 20. Chuma.

(II połowa) 31. Oskar Mielcarz - 26. Bartosz Brzęk (75, 22. Nikodem Kitowski), 89. Daniel Mikołajewski, 2. Michał Pazdan, 6. Rafał Pietrzak - 8. Karol Danielak (75, 66. Jakub Wołosik), 13. Dawid Pakulski (75, 17. Christoph Knasmüllner), 19. Michał Trąbka, 9. Michał Fidziukiewicz (75, 7. Przemysław Bargiel), 10. Dani Sandoval - 99. Michał Feliks.

Siarka Tarnobrzeg: (I połowa) 33. zawodnik testowany (36, 31. zawodnik testowany) - 99. Konrad Misztal, 37. Igor Woś, 9. Marcin Kumorek, 88. Bartosz Sulkowski - 15. zawodnik testowany (31, 6. zawodnik testowany), 25. Szymon Kaliniec, 21. Piotr Lisowski, 8. Dawid Lisowski, 18. Radosław Socha (41, 15. zawodnik testowany) - 11. Kōsei Iwao.

(II połowa) 31. zawodnik testowany (63, 23. Konrad Cymerys) - 17. Arkadiusz Świgut, 44. zawodnik testowany, 2, Krystian Bracik, 19. Jakub Czajkowski - 6. zawodnik testowany (69, 81. zawodnik testowany), 18. Szymon Feret, 21. Piotr Lisowski (69, 8. Dawid Lisowski), 16. Kacper Marszalik, 15. zawodnik testowany (63, 45. zawodnik testowany) - 25. Kacper Prusiński.

żółte kartki: Danielak, Pazdan - D.Lisowski.