2022-06-18 15:06:29

sparing: Wisła Puławy - Apklan Resovia 2-1

Apklan Resovia w pierwszym meczu sparingowym zmierzyła się z drugoligową Wisłą Puławy. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze.

Od pierwszych minut spotkania niewiele działo się na boisku, obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywali, jednak bezskutecznie. Pierwszą bramkę w 16.minucie zdobył Krystian Puton i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W tej połowie już nic ciekawego się nie wydarzyło i Resovia przegrywała 0-1.

Po zmianie stron zrobiło się nieco ciekawiej i w końcu swoją szansę wykorzystali również gracze z Rzeszowa. Radosław Bąk dograł piłkę do Daniela Morysa, a ten pokonał bramkarza rywali i doprowadził do wyrównania.

Rzeszowianie nie cieszyli się długo ze strzelonej bramki, ponieważ osiem minut później ponownie na prowadzenie wyszła Wisła, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Klichowicz. Wynik spotkania już się nie zmienił i Resovia przegrała pierwszy mecz sparingowy.

Wisła Puławy - Apklan Resovia 2-1 (1-0)

1-0 Krystian Puton (16)
1-1 Daniel Morys (75)
2-1 Mateusz Klichowicz (83)

Resovia: Bransilav Pindroch (46. Tadeusz Grabowski) – Zawodnik Testowany, Mateusz Bondarenko, Dawid Kubowicz (63. Łukasz Ostrowski) – Miłosz Kałahur (46. Daniel Morys), Bartłomiej Wasiluk (46. Kornel Rębisz), Klaudiusz Krasa (72. Radosław Bąk), Rafał Mikulec (61. Kacper Szymkiewicz), Radosław Adamski (72. Igor Wódz) – Paweł Wojciechowski (56. Filip Mikrut), Kamil Antonik (46. Hubert Karpiński)