2022-05-31 19:05:00

Karpaty Krosno w finale Pucharu Polski! Pokonały u siebie Koronę Rzeszów

Piłkarze Karpat Krosno awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni Dariusza Liany pokonali u siebie Koronę Rzeszów.

Mecz świetnie zaczął się dla Korony Rzeszów, która już w 3. minucie objęła prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Paweł Piątek. Na odpowiedź Karpat Krosno nie trzeba było czekać. Czwartoligowiec do wyrównania doprowadził niespełna minutę później, a Piotra Gnatka pokonał Tomasz Płonka i mecz zaczął się od nowa.

W kolejnych minutach oglądaliśmy wyrównane widowisko, a oba zespoły miały swoje okazje. Nudy prze Legionów nie było, jednak ostatecznie do przerwy wiecej trafień nie odnotowano. Po zmianie stron, nadal oglądaliśmy zacięte widowisko, a sytuacje strwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy. Konkretniejsze były jednak Karpaty, które w 84. minucie zdobyły gola na 2-1, a jego autorem był Marek Fundakowski.

Zapowiadała się więc bardzo ciekawa końcówka. Korona za wszelką cenę próbowała doprowadzić do wyrównania. Emocji nie brakowało, jednak zespół z Krosna dobrze prezentował się w defensywie i dowiózł wynik do końca. Karpaty tym samym awansowały do finału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, w którym zagrają z lepszym pary JKS Jarosław - Stal Stalowa Wola.

Karpaty Krosno - Korona Rzeszów 2-1 (1-1)

0-1 Paweł Piątek (3)
1-1 Tomasz Płonka (4)
2-1 Marek Fundakowski (84)