2022-01-15 15:11:00

sparing: Stal Rzeszów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-4

Bruk-Bet Termalica pokonała Stal Rzeszów 4-0. (fot. Artur Ruszała/Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów przegrała w pierwszym meczu sparingowym 0-4 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. "Biało-niebiescy" testowali dwóch zawodników młodziezowych m.in. Arkadiusza Barana z Wólczanki Wólka Pełkińska.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Stal Rzeszów a Bruk-Betem Termalicą Nieciecza stała pod znakiem przewagi pozycyjnej gości. W 14. minucie po ciekawym rozegraniu rzutu wolnego na strzał zdecydował się Artem Putiwcew i "Słonie" wyszły na prowadzenie. W dalszej części gry piłkarze Radoslav Latal częściej utrzymywali się przy piłce, ale "Stalowcy" stwarzali sobie dobre sytuacje do zdobycia bramki.

Po dwudziestu minutach gry w Nowej Wsi było 2-0 dla gości. Tym razem na listę strzelców wpisał się Muris Mesanović, który wykorzystał podanie z prawej strony boiska i strzałem z okolic linii pola karnego pokonał Wiktora Kaczorowskiego. W 43. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Paweł Oleksy i gospodarze dokończyli pierwszą połowę grając w dziesiątkę.

Po zmianie stron obie ekipy pojawiły się w pełnych składach. W ekipie prowadzonej przez Daniela Myśliwca na boisko wyszło jedenastu nowych graczy. Było wśród nich dwóch graczy testowanych m.in. Arkadiusz Baran, który poprzednią rundę spędził w Wólczance Wólka Pełkińska.

W tej części gry goście osiągnęli zdecydowaną przewagę i mogli zdobyć kilka bramek więcej. Ostatecznie najpierw sześć minut po wznowieniu gry drugą swoją bramkę w tym pojedynku strzelił Mesanović, a w 78. minucie wynik meczu na 4-0 ustalił strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiktor Biedrzycki.

Stal Rzeszów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-4 (0-2)

0-1 Artem Putiwcew (14)
0-2 Muris Mesanović (21)
0-3 Muris Mesanović (51)
0-4 Wiktor Biedrzycki (78)

Stal Rzeszów: (I połowa)
Wiktor Kaczorowski - Dominik Marczuk, Paweł Oleksy, Łukasz Góra, Piotr Głowacki - Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz, Bartosz Wolski - Damian Michalik, Patryk Małecki, Andreja Prokić.

(II połowa) Krystian Stępniowski - Marcel Kotwica, Samuel Kuc, Krystian Wrona, Sławomir Szeliga - Arkadiusz Baran, Bartosz Snopczyński, Jakub Szczypek - zawodnik testowany II, Mariusz Sławek, Rafał Maciejewski.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
Łukasz Budziłek (46 Tomasz Loska) - Mateusz Grzybek, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Filip Modelski - Marcin Wasielewski, Sebastian Bonecki, Michal Hubínek, Muris Mešanović, Marcin Grabowski - Kacper Śpiewak.

Od 46. minuty grali także: Piotr Wlazło, Bartłomiej Kukułowicz, Samuel Štefánik, Ernest Terpiłowski, Nemanja Tekijaški. Grał także: Michał Orzechowski.