2020-11-28 20:02:00

Apklan Resovia przegrała na wyjeździe z Koroną Kielce! Zadecydował gol Emile Thiakane

Rzeszowianie ze stolicy województwa świętokrzyskiego wrócą bez punktów. Kielczanie okazali się lepsi od ekipy Radosława Mroczkowskiego, który debiutował na ławce trenerskiej "Pasiaków".

Od pierwszych minut aktywniejsza była Korona Kielce, a już na samym początku starcia Marcel Zapytowski musiał interweniować. Podopieczni Macieja Bartoszka kontrolowali sytuację na boisku, choć Apklan Resovia także miała swoje okazje. Więcej do roboty miał jednak golkiper "Pasiaków" jednak ten dobrze się spisywał.

Oba zespoły chciały tego dnia wygrać, jednak brakowało kontretów zarówno z jednej jak i drugiej strony. Nie można było jednak odmówić zaangażowania. W końcówce pierwszej odsłony, mocniej przycisnęli złocisto-krwiści, którzy za wszelką cenę chcieli tuż przed przerwą objąć prowadzenie. W 39. minucie niezłą okazję miał Jacek Kiełb, ale uderzył nad poprzeczką.

Po zmianie stron to Korona przeważała, lecz dobrze w defensywie spisywali się piłkarze z Rzeszowa. Przez niemal cały mecz, sporo pracy miał Zapytowski, który często jednak ratował swój zespół z opresji. Apklan Resovia dzielnie się broniła, jednak w 69. minucie straciła gola. Interweniował golkiper "Pasiaków", ale przy dobitce Emile Thiakane był już bezradny i na tablicy wyników widniało 1-0.

To widocznie podrażniło ekipę Radosława Mroczkowskiego, która czym prędzej ruszyła do odrabiania strat. Beniaminek za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania, jednak kielczanie skutecznie neutralizowali jego ataki. Goście okazje do strzelenia bramki na 1-1 mieli w 89. minucie, jednak w zamieszaniu w szesnastce, lepiej odnaleźli się kielczanie, którzy wybili piłkę.

Nudy nie było, a szanse na zdobycie gola miały zarówno jedni jak i drudzy. Korona w doliczonym już czasie gry, mogła podwyższyć prowadzenie na 2-0. Świetnie w bramce jednak zachował się Zapytowski, który ponownie uratował swoją drużynę. Więcej trafień w tym meczu już nie odnotowano, a po końćowym gwizdku to gospodarze dopisali do swojego konta komplet oczek.

1-0 Emile Thiakane (69)

Korona Kielce: Kozioł – Szymusik, Tzimopoulos, Grzelak, Kordas, Podgórski, Petrović (67. Łysiak), Kaczmarski, Kiełb, Thiakane, Długosz (67. Firlej)

Apklan Resovia: Zapytowski – Mikulec, Wasiluk, Rogalski (46. Brychlik), Kuczałek (81. Dziubiński), Adamski (63. Feret), Hebel (51. Płatek), Geniec, Zalepa, Persak, Demianiuk (63. Twardowski)

Żółte kartki: Kaczmarski, Grzelak - Mikulec, Persak, Brychlik

Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin)