2016-01-16 12:20:14

sparing: Stal Mielec - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2-1

Stal Mielec wygrała 2-1 z ekstraklasową Termalicą Bruk-Bet Nieciecza w drugim po przerwie zimowej meczu sparingowym.

Jako piewrsi do siatki trafili gracze ekstraklasowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, którzy wyszli na prowadzenie w 14. minucie spotkania skutecznie egzekwując rzut karny. Autorem gola był Jakub Biskup.

Zaledwie cztery minuty później wyrównującą bramkę dla Stali Mielec zdobył Andreja Prokić, który uderzył z ok. 16 metrów nie dając szans bramkarzowi rywali .

Jeszcze przed przerwą na 2-1 dla mielczan podwyższył Mateusz Cholewiak, który dobił strzał jednego z kolegów (wcześniej piłka zatrzymała się na poprzeczce).

Chwilę po zakończeniu spotkania pojawiły się sprzeczne informacje na temat wyniku końcowego. Wszystko przez gola na 2-2 zdobytego przez Bartłomieja Babiarza, który ostatecznie nie został uznany.

W barwach Stali Mielec zagrali nowo-zakontraktowani Przemysław Lech i Szymon Sobczak oraz testowani Marek Kozioł, Adrian Liberacki, Piotr Gilar i Paweł Ozbiębło.

Spotkanie zostało rozegrane w ośrodku KoloRado w Woli Chorzelowskiej.

STAL MIELEC - TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA 2-1 (2-1)

0-1 Jakub Biskup (14-karny)
1-1 Andreja Prokić (18)
2-1 Mateusz Cholewiak (37)

Stal Mielec: Kozioł - Sulewski, Zalepa, Bierzało, Liberacki, Lech, Żubrowski, Nowak, Prokić, Cholewiak, Żegleń oraz Libera, Getinger, Herda, Prejs, Marciniec, Rokita, Płatek, Sobczak, Oziębło, Gilar

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Witan - Markowski, Stano, Wróbel, Biskup, Kupczak, Babiarz, Foszmańczyk, Smuczyński, Drozdowicz, Carvalho oraz Olszewski, Ziajka, Pleva, Plizga, Juhar, Licka