2015-11-11 15:10:05

Resovia pokonała Karpaty Krosno w meczu na szczycie 3 ligi lubelsko-podkarpackiej

Piłkarze Resovii wygrali 2-1 z Karpatami Krosno w meczu na szczycie 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. "Pasiaki" awansowały na pozycję wicelidera.

Obydwie drużyny zaczęły dość zachowawczo i początkowo spotkanie rozgrywane było w dość wolnym tempie. W miarę upływu czasu robiło się jednak coraz ciekawiej.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 40. minuty. Właśnie wtedy Szymon Kaliniec zagrał z głębi pola do Dawida Pałysa-Rydzika, a ten wystawił piłkę Damianowi Rusieckiemu, który skierował ją do pustej bramki. Do przerwy Resovia prowadziła 1-0.

Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w końcówce spotkania. Najpierw, w 77. minucie, zmierzającą do siatki piłkę z linii bramkowej ręką wybił Piotr Szkolnik. Sędzia oczywiście ukarał go czerwoną kartką i wskazał na "wapno", które minutę później na gola zamienił Przemysław Szkatuła. Odpowiedź "Pasiaków" była jednak bardzo szybka. Ponownie dał znać o sobie Damian Rusiecki i rzeszowianie wyszli na prowadzenie 2-1.

W samej końcówce Karpaty Krosno atakowały, ale na nic się to zdało. Resovia dowiozła zwycięstwo do końca i w trzecioligowej tabeli już jest wiceliderem.

Zapis szczegółowej relacji na żywo oraz statystyki meczowe znajdziecie w linku poniżej.

RESOVIA RZESZÓW - KARPATY KROSNO 2-1 (1-0)

1-0 Damian Rusiecki (40)
1-1 Przemysław Szkatuła (78-karny)
2-1 Damian Rusiecki (82)

Resovia: Pietryka - Fedan, Żmuda, Baran, Szkolnik, Pyrdek, Kaliniec, Domoń, Adamski (74. Ciećko), Pałys-Rydzil (90+4. Kmiotek), Rusiecki (84. Jurczak)

Karpaty Krosno: Stępień, Telesz (88. Kolbusz), Balul, Jarząb, Szkatuła, Piątkowski, Nikanowycz, Skiba (73. Fundakowski), Żak, Kasza (66. Siepierski), Buczek

Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola). Żółte kartki: Szkolnik, Domoń, Rusiecki, Ciećko - Balul, Jarząb, Piątkowski, Nikanowycz, Buczek. Czerwona kartka: Szkolnik (77, ręka w polu karnym)