2015-11-08 08:30:12

Przemysław Pyrdek: "Sędzia pozwolił mi strzelić"

Hit 17. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej należał do Przemysława Pyrdka. 19-letni pomocnik strzelił cudownego gola, ratując Resovię od porażki z Motorem Lublin (1-1).

Przemysław Pyrdek kropnął z ponad 20 metrów i piłka wpadła w okienko lubelskiej bramki. Była czwarta, ostatnia minuta doliczonego czasu gry!

- Rozmawiałem z sędzią. Przyznał się, że już miał kończyć, ale widząc jak składam się do strzału, postanowił, że zagwiżdże kilka sekund później. To dopiero historia!  - promieniał ze szczęścia piłkarz Resovii.

Zobacz: gol Przemysław Pyrdka w meczu z Motorem Lublin [WIDEO]

Skrzydłowy "Pasiaków” podkreślał, że uderzył słabszą, lewą nogą i trochę narzekał, iż spotkanie zakończyło się remisem.

- Oczywiście szanujemy punkt wywalczony w takich okolicznościach, lecz stworzyliśmy znacznie więcej okazji i powinniśmy zwyciężyć. Co powiem na temat lidera? Diabeł nie taki straszny. Uważam, że graliśmy lepiej od Motoru - skwitował Przemysław Pyrdek.

Dziennikarze wciąż dopytywali jednak o uderzenie z gatunku "stadiony świata”. - Czy to będzie gol sezonu? Zobaczymy, ja o tym nie decyduję... – odpowiadał skromnie twórca całego zamieszania.

Przemysław Pyrdek uratował punkt oraz... Sebastiana Fedana, kolegę z zespołu, który kilka minut wcześniej interweniował tak niefortunnie, iż skierował piłkę do własnej bramki. - To był przypadek. Sebastian rozegrał bardzo dobre zawody – bronił obrońcę Resovii.