2015-06-08 09:20:31

Siarka Tarnobrzeg - Raków Częstochowa 1-2. Wojciech Reiman dał gościom baraże

Raków Częstochowa wygrał w Tarnobrzegu 2-1 i zagra w barażach. Bohaterem gości był pochodzący z Podkarpacia Wojciech Reiman (fot. rksrakow.pl)
Bramka pochodzącego z Podkarpacia Wojciecha Reimana dała piłkarzom Rakowa Częstochowa wygraną 2-1 w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Raków zagra w barażach o awans do 1 ligi.

26-letni Wojciech Reiman jest wychowankiem Orłów Rzeszów. Przez sporą część kariery grał w Stali Rzeszów, grał także w Stali Stalowa Wola.

Przed sezonem 2014/2015 trafił do Rakowa Częstochowa, a wczoraj zdobył swojego 8 gola w tym sezonie. Możliwe, że jednego z najważniejszych w karierze, bo dającego częstochowianom szansę na awans do 1 ligi.

Jego trafienie w doliczonym czasie gry spotkania Siarka Tarnobrzeg - Raków Częstochowa dało gościom niezwykle cenną wygraną. Teraz czeka ich walka w barażach z Pogonią Siedlce (dwumecz odbędzie się 14 i 20 czerwca).
Sam mecz w Tarnobrzegu lepiej rozpoczęli "Siarkowcy". W 37. minucie prowadzenie gospodarzom pięknym uderzeniem dał Robert Tunkiewicz i do przerwy było 1-0.

W drugie połowie gola dla Rakowa Częstochowa zdobywali Wojciech Okińczyc i wspomniany wcześniej Wojciech Reiman.

Gracze Siarki Tarnobrzeg rozgrywki 2 ligi kończą na 12. miejscu. Oczekiwania na pewno były wyższe, ale tarnobrzeżanie przegrali 6 ostatnich spotkań, więc trudno było spodziewać się lepszego wyniku.

SIARKA TARNOBRZEG - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 1-2 (1-0)

1-0 Tunkiewicz (37)
1-1 Okińczyc (53)
1-2 Reiman (90+1)

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Nadolski, Kukiełka, Hodowany, Stępień, Chrabąszcz, Więcek (87. Szewc), Tunkiewicz, Mandzelowski (80. Głaz), Truszkowski (56. Koczon)

Raków Częstochowa: Kos - Reiman, Hoferica, Kural (46. Balogun), Radler, Wojtyra (30. Brzęczek), Pawlusiński, Okińczyc (76. Pląskowski), Buczkowski (85. Marchewka), Góra, Da Silva

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków). Żółte kartki: Stefanik, Głaz