2015-04-18 14:16:20

Siarka Tarnobrzeg nie dała rady Zagłębiu Sosnowiec. Gol Mariusza Kukiełki

Marcin Truszkowski (z piłką) tym razem nie wpisał się na listę strzelców (fot. Grzegorz Lipiec)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali 1-2 z Zagłębiem Sosnowiec w meczu w 26. kolejki drugiej ligi.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy zostają bez punktów już w drugim meczu z rzędu przed własną publicznością.

Zagłębie Sosnowiec wyszli na prowadzenie w 27. minucie pojedynku w Tarnobrzegu. Sebastian Dudek zagrał do Łukasza Matusiaka, a ten będąc sam na sam pokonał Daniela Szczepankiewicza.

Chwilę przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać. W pole karne dośrodkował Robert Tunkiewicz, a pierwszego ligowego gola dla Siarki Tarnobrzeg po latach przerwy zdobył Mariusz Kukiełka.

W 67. minucie zwycięskiego gola dla Zagłębia Sosnowiec strzelił Mateusz Wrzesień, który skutecnie dobił uderzenie jednego z kolegów.

Kolejnym rywalem "Siarkowców" będzie już za tydzień Kotwica Kołobrzeg (na wyjeździe).

SIARKA TARNOBRZEG - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1-2 (1-1)

0-1 Matusiak (27)
1-1 Kukiełka (40)
1-2 Wrzesień (67)

Siarka Tarnobrzeg: Szczepankiewicz - Stępień, Stefanik, Nadolski, Hodowany, Więcek, Kukiełka, Tunkiewicz (68. Persona), Traore, Oziębała (84. Chwastek), Truszkowski (77. Rajevać)

Zagłębie Sosnowiec: Gąsiński - Budek, Koprucki, Markowski, Ninković, Ryndak (87. Tylec), Matusiak, Dudel, Szatan (65. Mizgała), Wrzesień, Arak (90+3. Tumicz)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Truszkowski, Stefanik, Więcek, Kukiełka - Wrzesień, Budek, Tumicz