2015-03-07 15:31:06

Puszcza Niepołomice - Stal Mielec 3-3. Kontrowersyjny karny i gol w 97. minucie

Stal Mielec zremisowała z Puszczą Niepołomice 3-3, choć jeszcze na minutę przed końcem prowadziła 2-1.
Stal Mielec zremisowała z Puszczą Niepołomice 3-3 w wyjazdowym meczu 20. kolejki drugiej ligi. W ostatniej minucie sędzia odgwizdał kontrowersyjnego karnego dla gospodarzym, a w doliczonym czasie gry padły jeszcze dwa gole.

Piłkarze Stali Mielec bardzo szybko zdobyli dwa gole i wydawało się, że nie będą mieć najmniejszych problemów by na inaugurację zdobyć komplet punktów.

Najpierw do siatki trafił Sebastian Łętocha, a zaledwie kilkadziesiąt sekund później na 2-0 podwyższył Mateusz Cholewiak.

W 19. minucie kontaktową bramkę dla Puszczy Niepołomice zdobył Adrian Gębalski, który wpisał się na listę strzelców pewnie egzekwując rzut karny. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron wynik długo się nie zmieniał i gdy już wydawało się, że mielczanie dowiozą korzystny rezultat do końca w polu karnym faulował Tomasz Libera.

Sytuacja była mocno kontrowersyjna, bo bramkarz Stali Mielec wyskoczył do piłki w polu i lekko zachaczył kolanem jednego z graczy gospodarzy. Różnie można było to zinterpretować, ale sędzia Łukasz Szczęch z Warszawa wskazał na "wapno".

Tym sposobem w ostatniej minucie meczu wyrównującą bramkę dla Puszczy strzelił Roman Stepankow. Było mu łatwiej, bo w bramce Stali Mielec z konieczności stanąć musiał Mateusz Cholewiak (za faul Tomasz Libera otrzymał czerwoną kartkę).

To jednak był dopiero początek prawdziwnych emocji. W 95. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Puszczy znalazł się Maciej Domański i okazji nie zmarnował wprawiając w euforię fanów Stali Mielec.

Gospodarze nie poddali się i przeprowadzili jeszcze jedną desperacką akcję. Jeden z zawodników wrzucił piłkę w pole karne, a tam wyłuskał ją Krzysztof Zaręba i z bliska wpakował do siarki. Była 97. minuta. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE - STAL STALOWA WOLA 3-3 (1-2)

0-1 Łętocha (11)
0-2 Cholewiak (12)
1-2 Gębalski (19-karny)
2-2 Stepankow (90-karny)
2-3 Domański (90+5)
3-3 Zaremba (90+7)

Puszcza Niepołomice: Sobieszczyk - Furtak, Napierała, Lepiarz, Łączek - Zaremba, Sojda, Gawęcki, Stepankow, Szewc (57. Madejski) - Gębalski

Stal Mielec: Libera - Sulewski, Załucki, Duda, Getinger - Prejs (46. Domański), Głaz (74. Nikanowycz), Ślęzak (80. Żubrowski), Nowak, Cholewiak - Łętocha

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Napierała - Prejs, Sulewski, Cholewiak, Łętocha. Czerwona kartka: Tomasz Libera (87, faul). Widzów: 800