2015-03-07 17:20:32

"Stalówka" rozbiła Rozwój w Katowicach. Kolejne bramki Łukasza Sekulskiego

Gracze Stalówki rozgromili Rozwój Katowice i awansowali na pozycję lidera (fot. stalstalowawola.pl)
Piłkarze Stali Stalowa Wola rozbili 5-1 Rozwój Katowice w wyjazdowym  meczu 20. kolejki 2 ligi. Kolejne dwa gole dla "Stalówki" zdobył Łukasz Sekulski.

Jako pierwsi do bramki trafili gospodarze. W 22. minucie spotkania rzut karny na gola zamienił Łukasz Winiarczyk dając prowadzenie Rozwojowi Katowice. I tak zakończyła sie pierwsza połowa.

Po przerwie odpalili goście. Wyrównującego gola dla Stali Stalowa Wola strzelił chwilę po zmianie stron Łukasz Sekulski (z rzutu karnego).

Następna bramka padła w 60. minucie, a w ciągu kolejnych siedmiu minut "Stalówka" zdobyła jeszcze dwie. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Radosław Mikołajczak, Łukasz Sekulski (po raz drugi tego dnia) oraz Adrian Bartkiewicz.

Na dwie minuty przed końcem spotkania piłkarzy Rozwoju dobił Przemysław Gałecki, który próbując wybić piłę wpakował ją do własnej siatki.

Wczoraj 37. urodziny obchodził bramkarz "Stalówki" Tomasz Wietecha dla którego tak okazałe zwycięstwo było z pewnością bardzo miłym prezentem. Piłkarze Stali Stalowa Wola awansowali na pozycję lidera, gdzie zostaną przynajmniej do jutra.

Łukasz Sekulski umocnił się na szczycie klasyfikacji najlepszych strzelców. W tym sezonie rozgrywek 2 ligi ma na koncie łącznie już 19 bramek.

ROZWÓJ KATOWICE - STAL STALOWA WOLA 1-5 (1-0)

1-0 Winiarczyk (22-karny)
1-1 Sekulski (51-karny)
1-2 Mikołajczak (60)
1-3 Sekulski (63)
1-4 Bartkiewicz (67)
1-5 Gałecki (88-samobójcza)

Rozwój Katowice: Soliński - Grzelak, Kopczyk, Gałecki, Winiarczyk - Gacki (79. Bella), Tkocz, Szkatuła (65. Azikiewicz), Wróbel (63. Tanżyna), Kun (89. Mazurek) - Kozłowski

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Wrona, Bartkiewicz, Kowalski, Kachniarz - Jakubowski, Kantor (80. Żmuda), Łanucha (89. Kałat), Argasiński (90. Stelmach), Mikołajczak -  (84. Płonka)

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn). Żółte kartki: Kopczyk - Kachniarz, Kantor. Czerwona kartka: Kopczyk (62, druga żółta)