2014-10-12 18:35:16

Stal Rzeszów przegrała z outsiderem i straciła lidera

Stal Rzeszów przegrała z ostatnim w tabeli Hetmanem Żółkiewka i straciła pozycję lidera 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Nie tak wyobrażali sobie niedzielne popołudnie sympatycy Stali Rzeszów. Ich drużyna miała gładko wygrać w Żółkiewce i umocnić się na szczycie tabeli. Stało się jednak inaczej.

Jedyny gol padł już w 17. minucie spotkania. Podanie z prawej strony boiska otrzymał najlepszy strzelec gospodarzy Damian Koprucha i w sytuacji sam na sam pokonał Miłosza Lewandowskiego.

Jakby tego było mało kilkanaście minut później z boiska wyleciał Dominik Bednarczyk, który musiał faulować jednego z zawodników gospodarzy wychodzącego na czystą pozycję.

Grający w osłabieniu "Stalowcy" próbowali odrabiać straty, ale niewiele z tego wynikało. W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Konrad Karwacki i podopieczni Andrzeja Szymańskiego musieli to spotkanie kończyć w dziewiątkę.

Gospodarze w samej końcówce mogli jeszcze podwyższyć, ale zabrakło im dokładności.

Bilans dzisiejszego pojedynku jest smutny dla Stali. Porażka z outsiderem kosztowała ich stratę pierwszego miejsca w tabeli. Hetman Żółkiewka natomiast awansował z ostatniej na przedostatnią pozycję.

HETMAN ŻÓŁKIEWKA - STAL RZESZÓW 1-0 (1-0)

1-0 Koprucha (17)

Hetman Żółkiewka: Ciołek - Bloch, Lewczuk, Nogas, Skrzypczyński , Bogusz, J. Baran, P. Baran (85. Kasperek), Wójcik, Koprucha (78. Szponar), Chariasz (89. Sadowski)

Stal Rzeszów: Lewandowski - Konrad Hus  (82. Drelich), A. Baran, Bednarczyk, Suswam, Jakubowski, D. Jędryas (57. Lisańczuk), Karwacki, Murawski (57. Brocki), Prędota, Szczoczarz

Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin). Żółte kartki: Chariasz, Ciołek, Sadowski - Suswam, Karwacki. Czerwone kartki: Bednarczyk (31, faul taktyczny), Karwacki (83, druga żółta). Widzów: 200