2014-08-27 19:32:38

Derby na remis. "Stalówka" - Siarka Tarnobrzeg 1-1 [WIDEO]

Stal Stalowa Wola zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 1-1 w derbowym meczu 5. kolejki 2 ligi.

Mecz, jak na prawdziwe derby przystało, od początku rządził się swoimi prawami. Widowisko nie obfitowało w sytuacje bramkowe, a każda z ekip głównie skupiła się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki.

W 37. minucie jedną z nielicznych sytuacji w pierwszej połowie piłkarze Siarki Tarnobrzeg zamienili na bramkę. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywane przez Roberta Tunkiewicza w polu karnym głową strącił jeden z zawodników miejscowych, a najprzytomniej w szesnastce zachował się Michał Paluch, który skierował piłkę do bramki Tomasza Wietechy.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg [BRAMKI]

W drugiej połowie na boisku nie działo się za wiele. Obie drużyny starały się stwarzać swoje sytuacje, lecz nie wychodziło im to najlepiej. Stal Stalowa Wola nie miała praktycznie żadnej konkretnej sytuacji do zdobycia gola. Nawet, gdy na boisku leżał jeden z piłkarzy Siarki, a „zielono-czarni” nie wybili piłki i jeden z nich znalazł się sam na sam z Melonem, górą i tak był tarnobrzeski bramkarz.

Artur Melon skapitulował dopiero w 89. minucie. Po wrzutce w pole karne Siarki najwięcej zimnej krwi w walce o piłkę zachował Michał Czarny, który skierował futbolówkę pomiędzy słupki Melona dając "Stalówce" wyr Poo dośrodkowaniu i zamieszaniu pod bramką Siarki najwięcej zimnej krwi w zachował Czarny kierując piłkę między słupki. Futbolówka minęła linię bramkową, a sędzia spotkania wskazał środek boiska uznając bramkę.

Gol ten był zdziwieniem nie tylko dla miejscowych piłkarzy, ale tez dla graczy ze Stalowej Woli, szczególnie tych siedzących na ławce rezerwowych. Wynik 1-1 nie uległ już zmianie. Na przestrzeni całego spotkania możemy powiedzieć, że Siarka nieznacznie przeważała na boisku. Nie udokumentowała jednak tej przewagi drugim golem, za co została bezlitośnie skarcona. Dla „Siarkowców” jest to i tak pewien progres, gdyż ostatnie dwa derbowe pojedynki rozegrane w Tarnobrzegu kończyły się ich porażką.

Mecz odbył się w Tarnobrzegu. „Stalówka” pełniła w nim funkcję gospodarza, a Siarka była organizatorem potyczki.

STAL STALOWA WOLA - SIARKA TARNOBRZEG 1-1 (0-1)

0-1 Paluch (37)
1-1 Czarny (89)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kowalski - Mikołajczak (71. Michałek), Argasiński, Pigan (76. Samołyk), Giel - Kantor (59. Łanucha), Sekulski

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień, Baran, Nadolski, Bochenek - Stefanik, Tunkiewicz, Więcek (73. Sulkowski), Truszkowski (78. Figiel), Chwastek (56. Parobczyk) - Paluch

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Łanucha, Mikołajczak, Czarny - Więcek, Stępień

źródło: polskieligi.net (chmura)