2014-05-03 22:25:13

Siarka wygrała w Zambrowie. Tarnobrzeżanie coraz bliżej awansu

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg pewnie ograli w Zambrowie miejsową Olimpię 3-0 i dzięki porażce Pogoni Siedlce w Legionowie zajęli pozycję lidera tabeli 2 ligi wschodniej.

W pierwszych minutach meczu groźniej atakowali gospodarze, jednak kolejne próby nie zagrażały tak naprawdę bramce Oskara Pogorzelca.

Pierwszą groźną okazję do strzału na bramkę miejscowych próbował wypracować sobie Jakub Wróbel zablokowany wślizgiem przez jednego z graczy Olimpii.

W 38. minucie Michał Steć otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Od tego momentu "Siarkowcom" było zdecydowanie łatwiej osiągnąć przewagę na boisku, co potwierdził słupek po strzale jednego z tarnobrzeżan tuż przed przerwą.

W pierwszych minutach drugiej części gry groźnie na bramkę Olimpii uderzał Marcin Truszkowski, a piłkę zmierzającą do siatki wybił obrońca,

W 55. minucie Michał Chrabąszcz wykonywał rzut wolny. Jego wrzutka w pole karne wylądowała na głowie Mirosława Barana który pokonał Piotra Czaplińskiego.

Gospodarze dążyli do wyrównania lecz ich uderzenia mijały bramkę nastawionej na kontry Siarki.

Po jednym z szybkich kontrataków gości drogę do bramki Czaplińskiego znalazł Daniel Koczon trafiając na 2-0.

W kolejnej akcji napastnik Siarki był faulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na "wapno", a rzut karny na trzeciego gola zamienił Marcin Truszkowski.

OLIMPIA ZAMBRÓW - SIARKA TARNOBRZEG 0-3 (0-0)
0-1 Baran (5)
0-2 Koczon (80)
0-3 Truszkowski (83-karny)

Olimpia Zambrów: Czapliński - Olszewski (76. Jastrzębski), Gogol, Piłatowski, Sobótka - Hryszko, Kosiński, Kuczałek, Grzybowski, Steć - Poduch (61. Zapolnik).

Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec - Nadolski, Baran, Makowski, Persona, Chrabąszcz (62. Buras), Tunkiewicz, Figiel, Koczon, Wróbel (76. Sulkowski), Truszkowski (84. Ciećko).

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Steć - Makowski, Tunkiewicz. Czerwona kartka: Steć (38, druga żółta).

źródło: polskieligi.net