2014-04-26 22:44:04

Legionovia pokonana. Siarka Tarnobrzeg liderem

Siarka Tarnobrzeg pokonała drużynę Legionovii Legionowo aż 4-1, lecz wbrew temu co sugeruje wynik zwycięstwo nie przyszło „Siarkowcom” bez wysiłku.

Przyjezdni od samego początku spotkania postawili Siarce trudne warunki. Przez pierwsze 30 minut żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszy błąd jaki popełnili zawodnicy gości miał miejsce w 31. minucie. Wtedy to gospodarze wyprowadzili kontratak po wcześniejszym odbiorze piłki, który doskonale wykończył strzałem głową zawodnik Siarki Marcin Figiel.

Kilka minut później, w 36. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla miejscowych. Stało się to po zagraniu ręką jednego z piłkarzy Legionovii. Jedenastkę bezbłędnie wykorzystał najlepszy strzelec Siarki Marcin Truszkowski.  Do przerwy wynik 2-0 nie uległ zmianie.

Drugą połowę piłkarze z Legionowa rozpoczęli od podwójnej zmiany. Trzeba przyznać, że dała ona efekt. Przyjezdni konsekwentnie pracowali w ataku, aby zdobyć kontaktowego gola. Stało się to w 72. minucie za sprawą kapitana gości – Marka Lędziona, który strzałem głowa pokonał Oskara Pogorzelca

Tarnobrzeżanie szybko podnieśli się po stracie bramki, podcinając w ten sposób skrzydła rozpędzonej drużynie gości. Już w 74. minucie gola dla Siarki zdobył Mirosław Baran, perfekcyjnie główkując po zagraniu z rzutu rożnego.

Wynik spotkania ustalił w 83. minucie Jakub Wróbel, który na placu gry pojawił się w drugiej połowie. Wróbel zachował stoicki spokój w polu karnym i po podaniu „Truszkina” strzałem po ziemi po raz czwarty pokonał bramkarza gości.

– Bramka na 3-1 podcięła nam skrzydła i ustawiła mecz - powiedział na pomeczowej konferencji trener Legionovii Marek Papszun. Trzeba przyznać, że gdyby nie szybka odpowiedź na kontaktową bramkę przyjezdnych, wynik dzisiejszego meczu mógł wyglądać całkiem inaczej. Piłkarze Siarki w ten sposób zrehabilitowali się przed swoimi kibicami za środową porażkę w Pruszkowie (0-4) i po raz kolejny, przynajmniej do jutra, wrócili na fotel lidera w tabeli 2 ligi wschodniej.

1-0 Figiel (31)
2-0 Truszkowski (37-karny)
2-1 Lendzion (72)
3-1 Baran (74)
4-1 Wróbel (83)

Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec - Nadolski, Baran, Makowski, Persona (78. Sulkowski), Koczon, Chrabąszcz, Tunkiewicz (66. Popiela), Figiel, Buras (61. Wróbel), Truszkowski.

Legionovia Legionowo: Matracki - Goliński, Lendzion, Dankowski, Pielak (87. Maciejewski), Calderon, Romanczuk, Broniszewski (46. Stańczyk), Ryndak, Wolski (59. Tlaga), Janusiński (46. Czerkas).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Persona, Koczon, Baran - Broniszewski, Goliński, Romanczuk, Lendzion. Widzów: 2030

źródło: polskieligi.net / własne (chmura)