2014-04-27 22:30:20

Stal z Rzeszowa pokonała Stal z Mielca

W meczu, który śmiało można nazwać podkarpackim klasykiem, Stal Rzeszów pokonała Stal Mielec 2-0.

Spotkanie było wyrównane, zarówno jedna jak i drug drużyna stwarzały sobie okazje do zdobycia bramki. Piłka bądź to mijała słupki obu bramek w niewielkiej odległości lub brakowało pracyzji przy ostatnim podaniu.

W 25. minucie najepszą okazję do zdobycia bramki dla gości miał Sebastian Łętocha. Mielczanie wyszli szybką kontrą. Jeden z graczy Stali Mielec podał piłkę na 30 metrze do napastnika FKS-u, ten popędził lewą stroną mijając obrońców i Miłosza Lewandowskiego. Gdy mógł podać do stojącego na wprost pustej bramki nieobstawionego Patryka Słotwińskiego poślizgnął się, a piłkę przejął Lewandowski.

Rzeszowianie wykorzystali swoją okazję w 43. minucie. Po podaniu Macieja Maślanego Szymon Kaźmierowski w asyście obrońcy zszedł minimalnie w stronę środka boiska i uderzeniem po ziemi z około 15 metrów zmieścił piłkę przy słupku zdobywając bramkę.

Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat, lecz nieoczekiwanie zadanie utrudnił im Krystian Getinger. Pomocnik FKS-u w ciągu trzech minut "zarobił" dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko.

Podopieczni Krzysztofa Łętochy wykorzystali przewagę już kilka minut później. Po rzucie rożnym piłkę przedłużył Sebastian Głaz wprost pod nogi nadbiegającego Kaźmierowskiego. Napastnik rzeszowian uderzył bez zastanowienia po ziemi po raz drugi ogrywając Wojciecha Daniela.

Kaźmierowski miał okazję na skompletowanie hat-tricka, jednak zmarnował dwie doskonałe sytuacje w końcówce meczu. Najpierw podaniu z lewej strony od Łukasza Szczoczarza, a chwilę później po kapitalnym dograniu Piotra Prędoty, który wywalczył piłkę w okolicy własnego pola karnego.

Ładnym strzałem popisał się także Szczoczarz, jednak Daniel efektowną paradą wybił piłkę lecącą w światło bramki.

STAL RZESZÓW - STAL MIELEC 2-0 (1-0)
1-0 Kaźemierowski (43)
2-0 Kaźemierowski (74)

Stal Rzeszów: Lewandowski - Drożdżal, Bednarczyk, Baran, Konrad Hus (78. Szczoczarz), Lisiecki (81. Krzysztoń), Brocki (68. Kolesnikovs), Jędryas (56. Drelich), Maślany, Prędota, Kaźmierowski.

Stal Mielec: Daniel - Podstolak, Duda, Załucki (82. Buczyński), Getinger, Żubrowski, Głaz, Radulj, Słotwiński (46. Skiba), Papka (58. Pruchnik), Łętocha (80. Gawęcki).

Sędziował: Artur Mądrzak (Warszawa). Żółte kartki: Brocki, Drożdżal, Bednarczyk, Kaźmierowski - Słotwiński, Getinger, Łętocha, Skiba. Czerwona kartka: Getinger (67, druga żółta). Widzów: 1600 (około 400 z Mielca)

źródło: polskieligi.net / stalrzeszow.pl