2014-04-30 23:00:59

Niemiła niespodzianka w Mielcu. Stal uległa Concordii Elbląg

W zaległym meczu 26. kolejki 2 ligi wschodniej Stal Mielec przegrała z Concordią Elbląg 0-1 tracąc gola w ostatnich minutach meczu.

Mielczanie od początku zaatakowali rywala wypracowując sobie przewagę na boisku. Kolejne akcje oraz stałe fragmenty w okolicy bramki gości nie przynosiły jednak rezultatniu, wobec czego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Po przerwie miejscowi wciąż przeważali, jednak nadal brakowało skuteczności. Doskonałą okazję na gola miał Michał Pruchnik, jednak przy jego strzale bardzo dobrze spisał się bramkarz elblążan Przemysław Matłoka.

W samej końcówce meczu gracze Concordii przejęli piłkę na własnej połowie wyprowadzając szybką kontrę. Alfredo Perez Zapata zdobył dwojego piątego gola w rundzie wiosennej zapewniając przyjezdnych komplet punktów.

Po meczu szkoleniowiec Stali, jej były znakomity zawodnik i legenda Włodzimierz Gąsior podał się do dymisji.

Stal Mielec: Daniel - Kardyś, Duda, Załucki (75. Papka), Podstolak, Pruchnik (69. Skiba), Głaz, Żubrowski, Radulj, Buczyński (55. Słotwiński), Łętocha (61. Gawęcki)

Concordia Elbląg: Matłoka - Kiyoshi, Bogdanowicz (16. Ibanez; 54. Fernandez), Broniarek, García-Muñoz , Burzyński, Galeniewski (90. Jastrzębski), Pérez, Okada, Fukijawa, Essomba (46. Zapata)

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków). Żółte kartki: Załucki, Kardyś, Gawęcki - Matłoka. Widzów: 2500

źródło: polskieligi.net / hej.mielec.pl