2014-04-05 22:53:26

Remis w meczu na szczycie 4 ligi. Wólczanka - Wisłoka Dębica 0-0

Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała 0-0 z Wisłoką Dębica w meczu na szczycie 4 ligi podkarpackiej.

Od pierwszych minut przewagę mieli gospodarze. W 7. minucie spotkania z rzutu wolnego groźnie uderzał Marek Rybkiewicz, a piłka nieznacznie minęła bramkę Wisłoki Dębica. Niedługo później Rybkiewicz ponownie uderzał z wolnego, ale tym razem na posterunku był Łukasz Ćwiczak.

W 34. min Piotr Boratyn powinien wyprowadzić Wólczankę na prowadzenie. Jego strzał pod poprzeczkę bramki Ćwiczaka był minimalnie niecelny. Dwie minuty pózniej na 15 metrzy piłkę z woleja uderzał Krzysztof Pietluch. Futbolówka po bardzo mocnym strzale odbiła się od poprzeczki.

Wólczanka ciągle zagrażała bramce Wisłoki. Goście jeden z nielicznych strzałów oddali w 43. minucie - uderzenie Dariusza Kantora z 25 metrów łatwo wyłapał Jacek Groch.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana. Obie drużyyny wyprowadzały groźne akcje i kontry, oddały też kilka strzałów z dystansu. Najciekawiej było w końcówce. W 79. min ponownie uderzał Kantor, a jego uderzenie z trudem wybronił Groch.

Kilka minut później Wólczanka powinna objąć prowadzenie, ale Pietluch mając przed sobą tylko Ćwiczaka fatalnie spudłował. W 85. min znów blisko zdobycia gola byl Pietluch, ale jego strzal głową z bliskiej odległości wybronił golkiper Wisłoki.

Wólczanka do ostaniego gwizdka sędziego nie schodziła z połowy dębiczan, ale przewaga w posiadaniu piłki nie przełożyła się na kolejne okazje bramkowe. Mecz, podobnie jak w rundzie jesiennej, zakończył sie bezbramkowym remisem.

Wólczanka: Groch - A. Poprawa, Rybkiewicz (78. Tołpa), Misiło, Goń - B. Poprawa (64. Duży), Lech, Gwóźdź, Padiasek - Boratyn (71. Bober), K. Pietluch

Wisłoka: Ćwiczak - Remut, Podlasek, Oślizło, Cieślik - Zięba, Pęcak (46. Wrona), Barycza (90. Łakomy), Juszkiewicz - Kantor, Kot

Sędziował: Karol Wołoszyn (Stalowa Wola). Żółte kartki: Misiło - Ćwiczak, Wrona. Widzów: 450 (w tym 70 z Dębicy)

Tabela po sobotnich meczach 20. kolejki: 4 liga podkarpacka 2013/2014 - tabela, statystyki

źródło: polskieligi.net / wolczanka.futbolowo.pl