2014-04-13 22:06:15

Wólczanka zwycięska w Nowotańcu. Marek Gwóźdź rozpracował Cosmos

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała 4-1 z Cosmosem Nowotaniec w wyjazdowym meczu 21. kolejki 4 ligi podkarpackiej. Bohaterem spotkania był Marek Gwóźdź, który zdobył dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 8. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Nieporozumienie Jacka Grocha z Markiem Rybkiewiczem wykorzystał Piotr Laskowski posyłając piłkę do pustej bramki.

W 22. minucie do wyrównania doprowadził bez wątpienia najlepszy zawodnik tego spotkania - Marek Gwóźdź. Piłkarz Wólczanki uderzył z dystansu w długi róg trafiając w samo okienko. Kilka minut później Gwóźdź dośrodkował prosto na głowę Krzysztofa Pietlucha i do przerwy był 2-1 dla gości.

W drugiej połowie ponownie na listę strzelców wpisał się Pietluch (gol nr 20 w tym sezonie), który w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Krawczyka. Drugą w tym spotkaniu astystę zaliczył Gwóźdź.

W 90. minucie Gwóźdź ponownie dał się we znaki defensywie gospodarzy. Po podaniu Macieja Lecha wyszedł sam na sam z Krawczykiem i ustalił wynik spotkania na 4-1 dla drużyny z Wólki Pełkińskiej.

1-0 Laskowski (8)
1-1 Gwóźdź (22)
1-2 Pietluch (30)
1-3 Pietluch (83)
1-4 Gwóźdź (90)

Cosmos Nowotaniec: Krawczyk - Badowicz, Śmietana, Sobota, Podgórski - Laskowski, Pluskwik, Szatkowski, Gołda - Kuzicki, Zarzyka

Wólczanka Wólka Pełkińska: Groch - A. Poprawa, Lech, Rybkiewicz, Goń - B. Poprawa, Bober, Padiasek, Gwóźdź - Boratyn, K. Pietluch

Sędziowali: Grzegorz Wrona oraz Krzysztof Kosiorowski i Paweł Wrona (Kolbuszowa)

źródło: wolczanka.futbolowo.pl / polskieligi.net