2014-04-05 20:54:18

Siarka pokonała Wisłę Puławy. Tarnobrzeg nadal liderem

W dzisiejszym meczu 23. kolejki 2 ligi wschodniej zespół Siarki Tarnobrzeg wygrał z niepokonaną w rundzie wiosennej Wisłą Puławy 2-0.

Mecz świetnie rozpoczął się dla „Siarkowców”. Prowadzenie objęli już w 4. minucie meczu, kiedy to Dariusz Frankiewicz bezlitośnie wpakował głową piłkę do siatki po świetnej centrze jednego z kolegów.

Dalsza część pierwszej połowy to konsekwentna gra Siarki w ataku pozycyjnym i mądra obrona graczy z Puław. Przy takiej grze pierwsze trzy kwadranse nie przyniosły innych dobrych sytuacji do zmiany wyniku.

Drugą połowę Wiślacy rozpoczęli od podwójnej zmiany. Już w pierwszej akcji mogli oni wyrównać, lecz w tarnobrzeskiej bramce czujnie zachował się Artur Melon. Golkiper gospodarzy piłkę lecącą koło słupka sparował na rzut rożny.

W dalszej części gry goście wyglądali tak jak by nie potrafili zbudować dobrej akcji, która mogła by się zakończyć powodzeniem.

W 57. minucie piłkarze Siarki wykorzystali nieporadność puławian i podwyższyli prowadzenie. Konkretnie zrobił to Marcin Truszkowski, który bezbłędnie wykorzystał w polu karnym błąd obrońców Wisły, kierując piłkę do siatki strzałem z około 11 m.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć swoje sytuacje miał wprowadzony w 81. minucie Janek Kowalski.

Siarka w ten sposób obroniła fotel lidera, w którym zasiadała po poprzedniej kolejce. Za tydzień „Siarkowców” czeka arcyważne derbowe spotkanie w Mielcu, do którego podejdą z pewnością w doskonałych nastrojach i bardzo zmotywowani przez swoich kibiców po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Warto zaznczyć, że frekwencja 2358 widzów była rekordowa w tym sezonie.

SIARKA TARNOBRZEG - WISŁA PUŁAWY 2-0 (1-0)
1-0 Frankiewicz (4)
2-0 Truszkowski (57)

źródło: polskieligi.net / własne (chmura)