2013-11-17 22:41:51

Siarka wygrała w Elblągu z Concordią. 30 punktów i wicelider na półmetku ligi [WIDEO]

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali w Elblągu z Concordią 2-1 i po rozegraniu rundy jesiennej zajmują drugie, premiowane awansem miesce w tabeli 2 ligi wschodniej.

Siarkowcy od początku meczu z ostatnią w tabeli Concordią dążyli do zdobycia gola. Udało się to Tomaszowi Personie, który pokonał Przemysława Matłoka strzałem z rzutu wolnego.

Chwilę później po kolejnej akcji Siarki gospodarze przejęli piłkę i po szybkiej kontrze wyrównali na 1-1. Strzelcem gola był Radosław Stępień.

W 71. minucie swoją drużynę osłabił Michał Lewandowski, który po faulu otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Od tego momentu Concordia grała w "10".

Decydująca akcja miała miejsce w końcówce meczu. Na listę strzelców w 87. minucie ponownie wpisał się Persona, który strzałem z przeszło 20 metrów po raz drugi tego dnia umieścił piłkę w bramce rywala.

CONCORDIA ELBLĄG - SIARKA TARNOBRZEG 1-2 (1-1)
0-1 Persona (29)
1-1 R. Stępień (37)
1-2 Persona (87)

Concordia: Matłoka - Korzeniewski, Lepczak, Uszalewski, Szuprytowski - Martynowicz, R. Stępień, Bukacki (60. Lewandowski), A. Stępień - Galeniewski, Nawotka (46. Zejglic).

Siarka: Pogorzelec - Korona, Baran, Makowski, Sulkowski - Koczon (67. Tunkiewicz), Frankiewicz (78. Ciećko) - Popiela, Truszkowski, Persona - Wróbel (63. Szewc; 90. Motyl).

Sędziował: Tomasz Zieliński z Konina. Żółte kartki: Lepczak, R. Stępień - Frankiewicz. Czerwona kartka: Lewandowski (71, za faul)

źródło: polskieligi.net