2013-10-20 21:31:51

Sokół Nisko nastraszył Wólczankę, ale został bez punktów

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska wygrali 2-1 z Sokołem Nisko. Goście zdołali wyrównać w końcówce, ale wicelider zachował zimną krew.

Gospodarze od pierwszych minut mieli wyraźną przewagę, ale długo nie mogli udokumentować jej golem. Dopiero w 67. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Boratyn dają prowadzenie Wólczance.

Pięć minut później - za brutalny faul na Bartłomieju Poprawie - z boiska wyrzucony został Grzegorz Woźniak i Sokół Nisko musiał radzić sobie w dziesiątkę.

W 84. minucie dość niespodziewanie goście doprowadzili jednak do wyrównania. Wprowadzony chwilę wcześniej Daniel Nienajadło pokonał Jacka Grocha i dał nadzieję swojej drużynie.

Radość niżan nie trwała długo. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się Tomasza Hala dając wygraną Wólczance.

Wólczanka umocniła się na pozycji wicelidera. Do prowadzącej Wisłoki Dębica nadal traci tylko trzy punkty.

1-0 Boratyn (67)
1-1 Nienajadło (84)
2-1 Hala (85)

Wólczanka: Groch - Hala, Rybkiewicz (46. Ilasz), Lech, A. Poprawa - Duży (46. Gniatek), Misiło (66. Bober), Padiasek, B. Poprawa - Boratyn (81. Szczepański), K. Pietluch

Sokół: Sudoł - Dyba, Stępień, Kobylarz (77. Niedziałek), Mistrzyk - Myszka, Woźniak, Kwiatkowski (64. Wlizło), Sojecki (81. Nienajadło) - Młynarski, Lebioda

Sędziował: Antoni Pelczarski z Krosna. Żółte kartki: Mistrzyk, Myszka. Czerwona kartka: Woźniak (72, brutalny faul)

źródło: polskieligi.net