2013-04-24 18:19:04

76. Derby Rzeszowa dla Resovii. Zwycięski gol Zaniewskiego

Resovia wygrała 1-0 ze Stalą w 76. Derbach Rzeszowa. Zwycięstwo gościom zapewnił w 90. minucie meczu Łukasz Zaniewski.

Derbowy pojedynek pomiędzy Stalą a Resovią rozegrano w ramach 25. kolejki 2 ligi wschodniej.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, choć walki było sporo. Sędzia pokazał aż 11 kartek - wszystkie żółte.

Zwycięskiego gola dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Tułacza zdobył w ostatniej minucie meczu Łukasz Zaniewski, który wykorzystał celne dośrodkowania Dariusz Frankiewicza i gapiostwo obrońców Stali.

Były to 76. ligowe Derby Rzeszowa. Do tej pory Resovia zwyciężała 32 razy, 29 razy górą była Stal, a 15 razy padał wynik remisowy.

STAL RZESZÓW - RESOVIA RZESZÓW 0-1 (0-0)
Bramka: Zaniewski (90)

Stal: Wietecha - Nakrosius, Duda, A. Baran, Kovjenic, Prokić (55. M. Górecki), Krzysztoń (52. Szela), D. Jędryas (57. Alancewicz), Persona, Lisańczuk - Koczon.

Resovia: Pietryka - Jaroch, Makowski, M. Baran, Słaby - Kwiek (61. Brągiel, 90+2. Świechowski), Ogrodnik, Frankiewicz, Domoń - Ciećko (83. Krawczyk), Tunkiewicz (63. Zaniewski).

Sędziował: Jarosław Przybył z Kluczborka. Żółte kartki: Lisańczuk, Persona, Nakrosius, Jędryas, A. Baran - Słaby, Tunkiewicz, Makowski, Frankiewicz, Krawczyk, Zaniewski. Widzów: 2800

źródło: własne