2013-05-11 19:53:35

Derby Podkarpacia znów dla Resovii

Derby Podkarpacia pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Resovią zakończyły się wygraną gości 1-0.

Zwycięską bramką dla drużyny Tomasza Tułacza zdobył w 29. minucie spotkania Mirosław Baran.

Bohaterem spotkania był jednak wracający do bramki Resovii Marcin Pietryka, który kilkukrotnie ratował rzeszowski zespół z opresji.

W ostatnich 6 spotkaniach ze Stalą Stalowa Wola rzeszowianie zwyciężali aż 4 razy. W pozostałych dwóch przypadkach padał wynik remisowy.

Dzię wygranej piłkarze Resovii Rzeszów umocnili się na piątym miejscu w tabeli. Do prowadzącej Wisły Płock tracą 10 punktów.

STAL STALOWA WOLA - RESOVIA RZESZÓW 0-1 (0-0)
Bramka: Baran (29)

Stal: Wołoszyn - Bogacz, Czarny, Kantor, Kachniarz, Łanucha - Horajecki (72. Juda), Bartkiewicz, Fabianowski, Mikołajczyk - Getinger

Resovia: Pietryka - Jaroch (46. Nikanowycz), Makowski, Baran, Słaby - Tunkiewicz, Frankiewicz, Kwiek, Ogrodnik - Ciećko (73. Zaniewski), Hajduk (46. Świechowski)

Sędziował: Michał Zając z Sosnowca. Żółte kartki: Czarny, Fabianowski, Gettinger - Jaroch, Baran, Świechowski, Nikanowycz, Słaby

źródło: własne / cwks-resovia.pl