2024-04-28 16:26:56

Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała Stal Łańcut! Dublet w doliczonym czasie

Hit kolejki dla Pogoni-Sokoła Lubaczów! (fot. Pogoń-Sokół Lubaczów)
Hit kolejki dla Pogoni-Sokoła Lubaczów! Gospodarze pokonali Stal Łańcut 4-1 i zrobili duży krok w kierunku awansu do 3 ligi.

W meczu na szczycie 4 ligi podkarpackiej Pogoń-Sokół Lubaczów podejmowała Stal Łańcut. W kontekście dalszej rywalizacji o awans dla obu ekip to starcie mogło okazać się kluczowe.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla gospodarzy. W 17. minucie w polu karnym sfaulowany został Mateusz Jezierski i arbiter wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie egzekwował Dawid Król i wyprowadził drużynę z Lubaczowa na prowadzenie.

Gospodarze prowadzili do przerwy

W 38. minucie Stal Łańcut była bliska wyrównania, kiedy po rzucie wolnym futbolówka trafiła w słupek. Przyjezdni dopięli swego dwie minuty później. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Konrad Buć i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał golkipera rywali.

Emocji nie brakowało, a jeszcze przed przerwą Lubaczów zdołał wrócić na prowadzenie. Kamil Rębisz posłał znakomite podanie do Szymona Dziadosza, a ten z łatwością skierował piłkę do bramki.

Tuż po zmianie stron Stal Łańcut mogła doprowadzić do wyrównania. W 47. minucie na 5. metrze fatalnie spudłował jednak jeden z zawodników gości.

Popis strzelecki Kamila Matofija w doliczonym czasie

W końcówce gospodarze potwierdzili jednak, że w pełni zasługują na komplet punktów i dobili rywali. W doliczonym czasie gry popis strzelecki dał Kamil Matofij. Najpierw stanął oko w oko z bramkarzem i pewnym uderzeniem w lewy róg bramki podwyższył na 3-1, a chwilę później po jego uderzeniu niefortunnie interweniował Cezary Szpindor i piłka po raz czwarty wpadła do bramki Stali Łańcut.

Pogoń-Sokół Lubaczów zrobiła kolejny krok w stronę awansu do 3 ligi. Aktualnie ma dwa "oczka" przewagi na drugim Cosmosem Nowotaniec.

1-0 Dawid Król (19-rzut karny)
1-1 Konrad Buć (40)
2-1 Szymon Dziadosz (40+1)
3-1 Kamil Matofij (90+1)
4-1 Kamil Matofij (90+4)

Pogoń-Sokół Lubaczów: Siryk- Gul, Sitek, Król, Rębisz, Dziadosz, Grabowski, Roslyakov, Guedes, Jezierski, Gawle

Stal Łańcut: Szpindor- Reiman, Majda, Róg, Buć, Więcek, Sowa, Kardyś, Sowa, Wócjik, Kocój, Makowski