2024-04-28 12:00:00

Stal II Rzeszów rozgromiła Błękitnych Ropczyce

Nie mieli litości dla swoich rywali piłkarze Stali II Rzeszów. W meczu 26. kolejki IV ligi podkarpackiej "Biało-niebiescy" rozbili Błękitnych Ropczyce w stosunku 6-1.

Podopieczni Karola Wójcika zaliczyli świetne wejście w mecz. W 5. minucie składną akcję całego zespołu wykończył Cesar Pena, który z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi. Po chwili gospodarze cieszyli się z drugiego gola. Kacper Sadłocha podwyższył prowadzenie po precyzyjnym strzale z linii pola karnego.

Błękitni złapali kontakt, lecz rzeszowianie wyprowadzili kolejny cios

Po szybko zdobytych bramkach miejccowi zwolnili tempo i poza strzałem Illii Postupalskyiego nie tworzyli sytuacji bramkowych. Tymczasem inicjatywę przejęli Błękitni. W 24. minucie najwyżej do dośrodkowania wyskoczył Szymon Piwowar i zmniejszył straty. 120 sekund później mogło być 2-2. Piłka trafiła do Kacpra Wywrota, ten jednak trafił wprost w bramkarza. Ta sytuacja podziałała na rzeszowian jak zimny prysznic. Kacper Plichta znalazł się sam na sam z Radosławem Wojnowskim, lecz przegrał ten pojedynek.

W 32. minucie z obroną zatańczył Mateusz Bieniek i tylko interwencja Gerarda Bieszczada zapobiegla utracie gola. Niewykorzystana okazjamomentalnie się zemściła. W 34. minucie po "główce" Michała Synosia zrobiło się 3-1. Sytuacja przyjezdnych stała się jeszcze trudniejsza, gdy tuż przed przerwą z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Dominik Ochał. Oba zespoły kontynuowały ataki, do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie rządzili gospodarze

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla drugiej drużyny Stali. Kacper Plichta wpadł w szesnastkę rywali, minął bramkarza i z bliska dopełnił formalności. Ten sam zawodnik w niemal bliźniaczy sposób poprawił wynik w 57. minucie. 60 sekund później mogło być 6-1, ale Wojtowski stanął na wysokości zadania i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Niewiele do szczęścia zabrakło Kacprowi Zborowskiemu, w 70. minucie. Piłkarz Stali wykonał rzut wolny z 20 metrów i trafił w poprzeczkę, zaś piłka znalazła się w rękach bramkarza. Na listę strzelców mógł wpisać się Artur Gaża, ale zabrakło mu zimnej krwi naprzeciwko golkipera. Ofensywa gospodarzy przyniosła powodzenie w 82. minucie. Tym razem Gaża z zimną krwią wykończył prostopadłe podanie i uderzył obok bramkarza. Na tym skończyły się popisy strzeleckie gospodarzy, którzy mogli się cieszyć z okazałego zwycięstwa.