2024-04-27 20:35:20

Cosmos Nowotaniec lepszy od Wisłoka Wiśniowa

Cosmos Nowotaniec wrócił na fotel lidera (fot. Radek Kuśmierz)
Cosmos Nowotaniec pokonał u siebie Wisłoka Wiśniowa 2-0, choć od 41. minuty to goście grali w przewadze

Cosmos Nowotaniec podrażniony ostatnią porażką z Ekoball Stalą Sanok na własnym boisku bezwzględnie chciał wywalczyć pełną pulę i wrócić na fotel lidera. Goście próbowali przeciwstawić się ekipie z Nowotańca, jednak nie zdołali nawet wykorzystać gry w przewadze.

Miejscowi objęli prowadzenie w 18. minucie po kapitalnym uderzeniu z dystansu Stanislava Mykytseya. Nieco ponad dwadzieścia minut później ten sam zawodnik sfaulował Bartosza Szymańskiego i arbiter ukarał go czerwoną kartką.

Podopieczni Grzegorza Pastuszaka przez ponad 45 minut musieli radzić sobie w osłabieniu. To nie przeszkodziło im jednak, aby podwyższyć prowadzenie. W 86. minucie precyzyjnie z rzutu wolnego przymierzył Ihor Nahornyi i przypieczętował zwycięstwo Cosmosu Nowotaniec.

Zespół z Nowotańca ponownie wrócił na fotel lidera. Dopiero jutro w hitowym starciu Pogoń-Sokół Lubaczów zmierzy się ze Stalą Łańcut

1-0 Stanislav Mykytsey (18)
2-0 Ihor Nahornyi (86)

Czerowna kartka: Stanislav Mykytsey (41)

Cosmos Nowotaniec: Skharban – Petryk, Mykytsey cz 38, Lykhovydko, Kalemba (61 Tkachenko)– Espana (46 Gomułka), Pinchuk, Nahornyi, Morais (90+1 Vatsyak), Phkhakadze (90+2 Borovenko) - Piotrowski

Wisłok Wiśniowa: Korziewicz – B. Szymański, Majewski (42 Głód), Piątek, Krok – Czelny, M. Szymański (58 Kasperkowicz), Smoleń, Baran, Gierlasiński – Kovtok.