2024-03-02 16:50:16

Wieczysta Kraków jedną bramką pokonała Wiślan Jaśkowice

Wieczysta Kraków pokonała Wiślan Jaśkowice (fot. Chachlowksa/Wieczysta Kraków)
Wieczysta Kraków odniosła zwycięstwo w pierwszym meczu rundy wiosennej. Główny kandydat do awansu pokonał na wyjeździe Wiślan Jaśkowice 1-0.

Wieczysta Kraków kontynuuje marsz po awans do 2 ligi. Podopieczni Sławomira Peszko zwyciężyli na inaugurację i powiększyli swoją przewagę nad Avią Świdnik do pięciu punktów.

Wieczysta wyszła na prowadzenie po sześciu minutach

Goście zgodnie z planem szybko wyszli na prowadzenie. Już w 6. minucie dogranie od Dawida Kiedrowicza wykorzystał Maciej Jankowski i płaskim strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku. Tym samym napastnik "żółto-czarnych" zapisał na swoje konto dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Krakowianie nieco uspokoili grę i w końcówce pierwszej połowy swoje szanse miał również beniaminek z Jaśkowic. Po pierwszych 45-minutach cały czas jednak na prowadzeniu pozostawali goście.

Bez bramek w drugiej połowie

Po zmianie stron znów gospodarze ruszyli do ofensywy. W 54. minucie przewrotką próbował zaskoczyć Jakub Seweryn, ale skutecznie interweniował Patryk Letkiewicz.

Dziesięć minut później futbolówka znów wpadła do bramki Wiślan Jaśkowice, jednak Michał Fidziukiewicz znajdował się na spalonym. Gospodarze cały czas szukali szans na wyrównanie, jednak dobrze dysponowana defensywa Wieczystej nie dała się zaskoczyć.

W doliczonym czasie gry zwycięstwo mógł przypieczętować Denys Favorov, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce, a później w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie spudłował Michał Fidziukiewicz.

0-1 Maciej Jankowski (6)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Faworow, Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Mak (59 Łysiak), Swędrowski (90+1 Bargiel), Góralski, Trąbka, Kiedrowicz – Jankowski (8 Fidziukiewicz).

Wiślanie Jaśkowice: Ropek – Stachera (83 Marszalik), Bociek, Lewiński, Morawski, Wiśniewski - Dynarek, Rakowski (73 Ożóg), Gądek (46 Krasuski) – Radwanek (46 Seweryn), Cholewa (46 Adisa)