2024-02-26 20:42:51

ITA TOOLS Stal Mielec wygrała z Pałacem Bydgoszcz

Siatkarki Stali Mielec wywalczyły utrzymanie w Tauron Lidze. Trener Mateusz Grabda ma powody do radości (fot. ITA TOOLS Stal Mielec)
ITA TOOLS Stal Mielec pokonała u siebie Pałac Bydgoszcz 3-0 i zapewniła sobie tym samym utrzymanie w Tauron Lidze.

Dzisiaj siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec mogły zapewnić sobie utrzymanie w Tauron Lidze. Mielczanki dopięły swego. Wygrały bez straty seta i zagwarantowały sobie pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Znaczna wyższość Stali nad rywalkami

Podopieczne Mateusza Grabdy od pierwszych minut miały przewagę. Szybko wyszły na prowadzenie 8-4. Na zagrywce błyszczała Katarzyna Bryda, która sprawiała dużo kłopotów ekipie z Bydgoszczy.

Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz nie radziły sobie z celnie serwującymi siatkarkami ITA TOOLS Stali Mielec. Było już 17-10 i wszystko układało się po myśli Stali. Pałac popełniał proste błedy i nie potrafił bronić ataków Weroniki Gierszewskiej czy Emilii Muchy.

Pierwszy set padł łupem ITA TOOLS Stali Mielec, która zwyciężyła 25-17.

Solidna gra mieleckich siatkarek

Drugiego seta Pałac Bydgoszcz zaczął bardzo słaby. Powtarzały się proste błędy z pierwszej części. Natomiast po stronie gospodyń akcje wyśmienicie rozprowadzała Sylwia Kucharska. Zadowolony z postawy swojej drużyny był Mateusz Grabda, który chwalił i mobilizował swoje zawodniczki na linii.

Zadowolony nie mógł być Martino Volpiniego, bo do pewnego momentu bydgoszczanki grały znacznie poniżej oczekiwań. Po słabym początku jednak przyjezdne doprowadziły do remisu 10-10, a chwilę później nawet objęły prowadzenie. Piłki dobrze przyjmowała Pola Nowakowska, jednak jej dobry występ niewiele zmienił, bo mielczanki szybko odrobiły straty i odskoczyły na cztery punty (17-13).

W samej końcówce gospodynie jeszcze powiększyły przewagę i na tablicy widniał rezultat 22-17. Ostatecznie Pałac przegrał tę rozgrywkę do 22.

ITA TOOLS Stal Mielec zostaje w Tauron Lidze

Początek trzeciej odsłony był wyrównany. Bydgoszczanki nie miały nic do stracenia i zagrały odważniej. W pewnym momencie prowadził 13-12,

Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec nie odpuściły i dzięki dobrej grze szybko wyszły na prowadzenie 17-15. Pałac Bydgoszcz dobrze blokował akcje Stali i po chwili był remis (20-20).

Sporo zamieszanie było chwilę później, gdy Pola Nowakowska chciała wybronić piłkę po drugiej stronie boiska, a wówczas przeszkodziła jej w tym Sylwia Kucharska. Cała kontrowersja trwała około 5 minut i skończyła się punktem dla Pałacu.

Trzeciego seta, podobnie jak cały mecz, wygrały jednak zawodniczki z Mielca (25-22). Dzięki tej wygranej mielecki klub zapewnił sobie utrzymanie w Tauron Lidze. Gratulujemy!

ITA TOOLS Stal Mielec - Metalkas Pałac Bydgoszcz 3-0 (25-17, 25-22, 25-22)

ITA Toolas Stal Mielec: Kucharska 2, Bałucka 3, Bryda 6, Mucha 10, Gierszewska 20, Kubacka 5, Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero), Janković.

Metalkas Pałac Bydgoszcz: Nowakowska 14, Sikorska 14, Paluszkiewicz 5, Witowska 6, Makarewicz 1, Gorzkiewicz 2, Saad (libero) oraz Bałdyga 1, Bujnarowska 1, Łyszkiewicz 4, Gliwa.

MVP: Weronika Gierszewska.