2024-01-15 11:16:00

Karpaty-PANS Krosno przegrały z Eneą Piła

Karpaty Krosno przegrały 0-3 z KS Enea Piła! (fot. Karpaty-PANS
Karpaty-PANS Krosno przegrały we własnej hali z faworyzowaną KS Enea Piła 0-3. Gospodynie wypuściły z rąk wygraną w drugim secie.

Początek meczu należał do KS Enea Piła. W polu zagrywki pojawiła się Oliwia Urban i ekipa gości wyszła na czterpunktowe prowadzenie. Jednak szybko ekipa Karpat-PANS Krosno zniwelowała tę stratę i długo wynik oscylował wokół remisu (11-11). Jednak ponowne pojawienie się Urban na zagrywce dało przewagę drużynie z Piły. Ostatecznie w tej partii triumfowały podopieczne Damiana Zemło 25-19.

Set wypuszczony z rąk

Drugą partię lepiej rozpoczęły gospodynie. Prowadziły 3-0, a później 9-5. Przy stanie 15-10 o czas poprosił Zemło, ale nie wiele to zmieniło. Ekipa Karpat prezentowała się w tym secie dużo lepiej i ustrzegała się błędów aż do stanu 24-21. Wówczas na zagrywce pojawiała się Urszula Bogacz iprzejezdne odrobiły starty, wyszły na prowadzenie. Natomiast przy stanie 24-25 udany blok Katarzyny Gwóźdź zakończył tę partię wygraną Enea Piły 26-24.

W trzeciej odsłonie niedzielnego meczu trwała zażarta walka punkt za punkt. Co chwilę Pilanki odskakiwały na 1-2 punkty, ale szybko tę przewagę niwelowały podopieczne Szymona Czekaja. W końcówce Kamila Kobus dobrze zagrała w bloku i dała prowadzenie swojej drużynie 24-21, a cały mecz atakiem po długiej wymienie zakończyła Oliwia Urban. MVP meczu wybrano Katarzynę Gwóźdź.

Karpaty Krosno – KS Enea Piła 0-3 (19-25, 25-27, 21-25)

Karpaty-PANS Krosno: Bogdanowicz, Szczelokowa, Kuczyńska, Bandurska, Jankowska, Bartczak, Izabela Dąbrowska (libero) oraz Klisiak, Hochołowska, Legień

KS Enea Piła: Rajewska Pisarska, Kobus, Szubert, Bartkowska, Urban, Piekarz (libero) oraz Góźdź, Bogacz