2023-11-15 21:13:26

Asseco Resovia wygrała w Nysie po tie-breaku

Asseco Resovia wygrała w Nysie ze PSG Stalą 3:2 (fot. P. Gibowicz / assecoresovia.pl)
Siatkarze Asseco Resovii wygrali z PSG Stalą Nysa w wyjazdowym pojedynku PlusLigi. Rzeszowianie do wygranej potrzebowali tie-breaka.

Już pierwsza partia pojedynku w Nysie pokazała, że to spotkanie będzie bardzo zacięte. Asseco Resovia wprawdzie w niej zwyciężyła, ale łatwo nie było, bo udało się wygrać dopiero na przewagi (27:25).

W drugim secie gra także była wyrównana. Dopiero przy stanie 20:20 przyspieszyli miejscowi, którzy m.in. dzięki świetnej grze Dominika Kramczyńskiego zwyciężył 25:22.

Kolejna parta padła już łupem PSG Stali Nysa, która od początku wypracowała sobie przewagę i wygrywając 25:21 mogła domknąć mecz.

W czwartej odsłonie jednak obudzli się rzeszowianie, którzy wygrali pewnie 25:18 i doprowadzili do tie-breaka. Dla PSG Stali Nysa był to już czwarty tie-break w tym sezonie.

Jak się chwilę później okazało - czwarty przegrany. W Piątym secie Asseco Resovia zwyciężyła 15:11 wygrywając tym samym cały mecz. MVP tego pojedynku wybrany został Torey DeFalco. Na wyróżnienie zasługuje także Stephen Boyer, który rozegrał bardzo spotkanie.

PSG STAL NYSA - ASSECO RESOVIA 2:3 (24:26, 25:22, 25:21, 18:25, 11:15)

PSG Stal Nysa: Żukouski, El Graoui, Zerba, Kapica, Gierżot, Kramczyński, Szymura (libero) oraz Muzaj, Jankowski, Kosiba, Włodarczyk

Asseco Resovia: Drzyzga, Cebulj, DeFalco, Kochanowski, Kłos, Boyer, Zatorski (libero) oraz Kędzierski, Rejno, Bucki, Staszewski, Louati

MVP: Torey DeFalco (Asseco Resovia).