2023-11-12 16:54:28

Resovia przegrała z Chrobrym Głogów i znów znalazła się w strefie spadkowej!

Resovia przegrała z Chrobrym Głogów 0-1 w meczu 15. kolejki Fortuna 1 ligi i spadła do strefy spadkowej.

Przez pierwsze dziesięć minut niewiele działo się na boisku. Częściej przy piłce utrzymywali się rzeszowanie, ale zupełnie nic z tego nie wynikało. Natomiast w 12. minucie po raz pierwszy poważniej zagrozili przyjezdni. Po wrzutce w pole karne uderzał Kacper Tabiś, ale piłka ostatecznie wyszła na rzut rożny.

Pięć minut później znów mogło być groźnie w polu karnym Resovii, kiedy piłkę stracił Karol Chuchro. Młody defensor zdołał jednak naprawić swój błąd i zażegnał niebezpieczeństwo. W 18. minucie zaatakowali również podopieczni Mirosława Hajdo. Rafał Mikulec wwrzucił futbolówkę z prawej strony do Kamila Mazka, a ten został jednak uprzedzony przez bramkarza.

W 22. minucie w polu karnym padł Kamil Mazek, jednak arbiter nie dopatrzył się przewinienia i nie zdecydował się podyktować jedenastki. Nieco ponad dziesięć minut później z dystansu zaskakująco przymierzył Bartłomiej Wasiluk, ale bramkarz instynktownie wybronił to uderzenie.

W odpowiedzi w stuprocentowej sytuacji znalazł się Szymon Bartlewicz, ale uderzył prosto w Gliwę. W 41. minucie znów ten sam zawodnik próbował uderzać na bramkę gospodarzy, ale kolejny raz czujny był Gliwa.

Kapitalny strzał Mateusz Ozimka rozstrzygnął wynik meczu

W 51. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Ozimek i nie dał najmniejszych szans na obronę Gliwie. W 59. minucie ponownie próbował zagrozić Ozimek, ale tym razem nad bramką.

W 62. minucei to Resovia mogła doprowadzić do wyrównania. Po wrzutce w pole karne Kelechukwu Ibe-Torti trafił jednak w słupek, a potem Wasiluk uderzył wysoko nad poprzeczką. Rzeszowianie naciskali, jednak defensywa Chrobrego nie dała się złamać.

Tuż przed końcem spotkani z dystansu próbował zagrozić jeszcze Adamski, ale niecelnie. Potem wzdłuż bramki zagrał Dylan Lempereur, ale nikt nie zdołał tego zamknąć i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chrobrego Głogow.

0-1 Mateusz Ozimek (51)

Resovia: 88. Michał Gliwa - 90. Wołodymyr Zastawnyj, 35. Karol Chuchro, 17. Radosław Adamski, 21. Dylan Lempereur - 4. Rafał Mikulec (62, 24. Bartłomiej Eizenchart), 6. Bartłomiej Wasiluk (80, 92. Bartłomiej Ciepiela), 14. Marcin Urynowicz (62, 20. Radosław Bąk), 99. Radosław Kanach (46, 10. Adrian Łyszczarz), 11. Kamil Mazek (46, 7. Kelechukwu Ibe-Torti) - 9. Maciej Górski.

Chrobry Głogów: 1. Damian Węglarz - 80. Kacper Tabiś, 33. Natan Malczuk, 5. Mavroudís Bougaḯdis, 4. Gabriel Estigarribia, 77. Dawid Hanc (85, 31. Jesús Paz) - 30. Szymon Bartlewicz (67, 14. Bartosz Biel), 19. Patryk Mucha (85, 8. Patryk Plewka), 16. Robert Mandrysz, 9. Mateusz Ozimek (76, 89. Mateusz Machaj) - 11. Mikołaj Lebedyński.

żółte kartki: Chuchro, Lempereur - Węglarz.