2023-11-10 21:11:23

JKS Jarosław mocny u siebie! Pokonał wysoko Błękitnych Ropczyce

JKS Jarosław pokonał 4-1 przed własną publicznością Błękitnych Ropczyce w meczu 16. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Spotkanie to rozgrywane w piątkowy wieczór od początku układało się po myśli gospodarzy. W 17. minucie po szybkiej kontrze dośrodkowanie z prawej strony boiska idealnie "zamknął" Patryk Pakuła, nie dając szans bramkarzowi gości na interwencję.

Beniaminek z Ropczyc ani myślał się poddawać. Goście dzięki swojej determinacji stworzyli kilka okazji, aż w końcu, w 25. minucie jedną z nich wykorzystał Kacper Wywrót, który po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki.

Niespełna dwie minuty później drużyna z Jarosławia znów objęła prowadzenie. Bliźniacza akcja do tej sprzed dziesięciu minut, lecz tym razem wykończył ją Radosław Socha, pewnie pokonując bramkarza gości.

Druga połowa zaczęła się od kilku ataków gospodarzy, którzy wysoko naciskali swoich rywali. Przyniosło to skutek w 50. minucie, gdy Piotr Pindak trafił z rzutu wolnego (przy sporej pomocy muru od którego odbiła się piłka, myląc tym samym bezradnego w tej sytuacji bramkarza).

Kilka minut później przyjezdni mogli złapać kontakt, jednakże rzutu karnego nie wykorzystał Hubert Siepierski. Świetnie zachhował się w tej sytuacji Guridov, który obronił także dobitkę strzału kapitana Błękitnych.

W 65. minucie Oliwier Pilch nie zastanawiał się długo przed oddaniem strzału z sytuacyjnej piłki, i huknął na bramkę rywali, nie dając szans bramkarzowi na interwencję.

Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Gospodarze zwyciężyli 4-1 i mogli cieszyć się z szóstej wygranej przed własną publicznością w trwających rozgrywkach.

1-0 Patryk Pakuła (17.)
1-1 Kacper Wywrót (25.)
2-1 Radosław Socha (27.)
3-1 Piotr Pindak (50.)
4-1 Oliwier Pilch (65.)

JKS Jarosław: Guridov - Dubaj, Baran, Gida, Pakuła, Sobolewski, Chrupcała, Pilch, Pindak, Brodowicz, Socha
Błękitni Ropczyce: Psioda - Nalepka, Darłak, Ochał, Orzech, Rudny, Pociask, Piwowar, Siepierski, Bieniek, Wywrót