2023-10-28 20:28:46

Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała rezerwy Resovii

Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała rezerwy Resovii 3-2 w meczu 14. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Spotkanie pomiędzy Resovią a Pogonią-Sokół Lubaczów pierwotnie miało odbyć się na stadionie w Lubaczowie. Jednak z powodu zalania płyty, mecz został przeniesiony na sztuczne boisko Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22.

Ekipa z Lubaczowa potrzebowała niespełna dwóch minut, aby objąć prowadzenie. Wrzutkę z lewej strony posłał Kamil Rębisz, a futbolówkę głową do bramki skierował Paweł Hass.

W 23. minucie w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Marciniec i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Kacper Karcz i "Pasiaki" wyrównały rezultat spotkania.

Dziesięć minut później Pogoń-Sokół Lubaczów odzyskała jednak prowadzenie. Z rzutu rożnego piłkę wkręcił Krystian Basznianin, fatalnie interweniował Sujecki i było 2-1.

Chwilę później celnie główkował Szymon Dziadosz i po pierwszej części spotkania Pogoń-Sokół Lubaczów pozostawała na dwubramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron rzeszowianie znów nawiązali kontakt. Po ziemi z okolicy 15. metra uderzył Kacper Karcz i po raz drugi w tym spotkaniu wpisał sie na listę strzelców. Podopieczni Marcina Laski ostatecznie nie zdołali jednak doprowadzić do remisu i to Pogoń-Sokół Lubaczów odnotowała ósme zwycięstwo w tym sezonie.

0-1 Paweł Hass (2)
1-1 Kacper Karcz (25-rzut karny)
1-2 Krystian Basznianin (35)
1-3 Szymon Dziadosz (42)
2-3 Kacper Karcz (64)