2023-10-29 18:07:07

W Rymanowie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarstwa Młodzieżowego

Międzynarodowy Turniej Piłkarstwa Młodzieżowego, organizowany przez Akademię Piłkarską Aktiv Pro, odbył się już po raz drugi w Rymanowie. Do rywalizacji przystąpiło blisko 150 młodych adeptów piłki nożnej.

Na boisku Startu Rymanów rywalizowało łącznie 15 drużyn z Podkarpacia i Ukrainy. W rozgrywkach brały udział dzieci z roczników 2013 i 2015. Łącznie blisko 150 zawodników.

Podczas całego wydarzenia nie zabrakło wielu emocji, pięknych bramek i sportowej rywalizacji. Turniej rocznika 2015 rozegrany został w formie festiwalu i tutaj wszyscy zawodnicy zdobyli pierwsze miejsce, dostając pamiątkowe medale.

W turnieju rocznika 2013 odbyła się natomiast klasyfikacja medalowa i tutaj miejsca kolejno zdobyli:

I. Szkoła Sportowa Miasta Dobromił
II. Aktiv Pro Rymanów,
III. Szkółka Piłkarska Przełomek Besko
IV. Beniaminek Soocer Schools
V. Aktiv Pro Zarszyn
VI. Kolejarz Zagórz

- Serdeczne podziękowania składamy panu Władimowi Tsechenko. Za chęć udziału w turnieju mimo trudnej sytuacji w kraju i upamiętnienie zmarłego brata Ivana Tsechenko. Dziekujemy również panu burmistrzowi Wojciechowi Farbanicowi oraz dyrektorowi GOSiR Rymanów panu Pawłowi Pelczarowi, za przybycie i wręczenie nagród - usłyszeliśmy od organizatorów.

- Dziękujemy restauracji Jaś Wędrowniczek za pyszny posiłek oraz GOSiR Rymanów i  Gminie Rymanów za pomoc w organizacji.

Całe wydarzenie nie odbyło by się bez dofinansowania, które uzyskane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Środki na organizację wydarzenia pozyskała Prezes Stowarzyszenia Aktiv Pro Katarzyna Rysz-Jęczkowska.