2023-10-21 14:30:06

Wymęczone zwycięstwo lidera. Wieczysta pokonała Podhale Nowy Targ

Wieczysta Kraków pokonała Podhale Nowy Targ 1-0 w meczu 13. kolejki 3 ligi gr. IV. Gospodarze musieli się jednak sporo namęczyć, aby zainkasować trzy punkty w starciu z niżej notowanym rywalem.

Wieczysta Kraków od początku chciała narzucić swój styl gry i przeprowadzała kolejne ataki, które jednak zatrzymywały się na szczelnej defensywie Podhala. Miejscowi z trudem dochodzili do sytuacji strzeleckich, a w 20. minucie sami skomplikowali swoją sytuację.

Wieczysta Kraków grała w osłabieniu od 20 minuty

Czerwoną kartką ukarany został Szymon Rygiel, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Grzebielucha. Rzut wolny z linii szesnastego metra nie zaskoczył Letkiewicza, który pewnie wychwycił futbolówkę.

Po starcie jednego zawodnika inicjatywę zaczęli przejmować piłkarze Podhala. Najlepszą sytuację w pierwszej części spotkania podopieczni Tomasz Kuźmy wypracowali sobie w 41. minucie, kiedy w okolicach 7. metra uderzył Bartłomiej Purcha. Nie trafił jednak czysto w piłkę i golkiper Wieczystej z łatwością wychwycił to uderzenie.

Po zmienie stron znów do ataków rzucili się podopieczni Sławomira Peszko. Próbował uderzać Zivec, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. W odpowiedzi z ostrego kąta uderzał Adrian Kozarzewski, ale i tym razem czujny w bramce był Letkiewicz.

W drugiej połowie siły na boisku się wyrównały

W 56. minucie siły na boisku się wyrównały, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerowną kartką ukarany został Kawula. Wieczysta znów dostała wiatru w żagle i w 66. minucie objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Manuel Torres, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie.

W samej końcówce miejscowi mogli podwyższyć na 2-0. W polu karnym sfaulowany został Karol Danielak i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Manuel Torres, który podcinką próbował zaskoczyć Macieja Styrczula.

1-0 Manuel Torres (66)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Faworow, Rygiel, Pazdan, Pietrzak - Góralski (83 Pakulski), Moulin (60 Torres) - Łysiak, Knasmüllner (24 Skrobański), Żivec (60 Danielak) - Jankowski (83 Fidziukiewicz)

Podhale Nowy Targ: Styrczula - Jakubowski, Kawula, Nakrosius - Michota, Tymosiak (83 Turek), Karmański (72 Niedziałkowski), Purcha (46 Płatek), Kozarzewski (72 Hajdara) - Grzebieluch (58 Drobnak), Antkowiak.

czerwone kartki: Rygiel- Kawula