2023-10-15 17:20:41

Sokół Sieniawa zremisował z Wieczystą Kraków! Zdecydowała ostatnia akcja meczu

Sokół Sieniawa zremisował z Wieczystą Kraków 1-1. Goście prowadzili od 42. minuty, jednak decydująca okazała się ostatnia akcja, która zapewniła podopiecznym Roberta Chumry jeden punkt.

Początek spotkania mógł znakomicie ułożyć się dla Wieczystej Kraków. W 10. minucie doskonałe dogranie Favorova z prawej strony zmarnował Michał Fidziukiewicz, który z dwoch metrów uderzył prosto w bramkarza.

W odpowiedzi groźnie uderzył Sebastian Kwaczreliszwili i futbolówkę, która zmierzała w samo okienko bramki, na rzut rożny sparował Błażej Sapielak

Kolejną doskonałą sytuacje przyjezdni wypracowali sobie w 28. minucie. Zivec wrzucił w pole karne do Fidziukiewicza, a ten z bliskiej odległości do bramki próbował uderzać pod poprzeczkę. Kolejny raz znakomicie interweniował jednak Bartosz Siryk.

Denys Favorov wykorzystał jedenastkę

W kolejnych minutach przewaga Wieczystej Kraków cały czas rosła. W 42. minucie Jakub Czajkowski sfaulował Łysiaka w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Denys Favorov i goście tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie.

Siedem minut po zmienie stron w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Sasa Zivec i mógł podwyższyć na 2-0, tym razem górą w bramce był jednak Bartosz Siryk.

Chwilę później znów zaatakowała Wieczysta, Łysiak wpadł w pole karne zagrał do Moulina, który uderzył na bramkę. Kolejny raz znakomicie spisał się bramkarz Sokoła Sieniawa.

W kolejnych minutach goście nieco oddali inicjatywę podopiecznym Roberta Chmury i w 73. minucie pojawiła się znakomita okazja na doprowadzenie do remisu. Bartłmiej Kiełbasa posłał wrzutkę w pole karne, najwyżej wyskoczył Damian Skała, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Michał Pazdan z czerwoną kartką

W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Pazdan. Sokół próbował wykorzystać grę w przewadze, jednak do ostatniego gwizdka zostało bardzo mało czasu.

W samej końcówce zrobiło się jeszcze spore zamieszanie pod bramką Wieczystej, ale trzy strzały Sokoła zostały zablokowane i ostatecznie goście oddalili zagrożenie od własnej bramki.

Ostatnia akcja meczu dała Sokołowi wyrównanie

To jednak nie był koniec emocji w dzisiejszym spotkaniu. W ostatniej akcji meczu rzut wolny przyniósł Sokołowi Sieniawa wyrównanie. Pięknie w samo okienko przymierzył Marcin Kaczor i sędzia zagwizdał w tym meczu po raz ostatni.

0-1 Denys Favorov (43-rzut karny)
1-1 Marcin Kaczor (90+5)

Sokół Sieniawa: Siryk - Więckowski, Kaczor, Skała, Czajkowski - Kiełbasa (79. Cygan), Wawryszczuk (39. Jeż), Oziębło (79. Mazgoła), Mróz - Batiuszyn (88. Frydrych) - Kwaczreliszwili.

Wieczysta Kraków: Sapielak - Favorov, Pazdan, Skrobański, Pietrzak - Łysiak (90+1. Slavchev), Góralski (67. Pietras), Moulin, Zivec (88. Danielak) - Fidziukiewicz (67. Torres), Jankowski.