2023-10-04 22:00:28

Okręgowy Puchar Polski: Wisłok Wiśniowa pokonał rezerwy Resovii. Zdecydowały rzuty karne

W IV rundzie okręgowego Pucharu Polski w podokręgu Rzeszów-Dębica Wisłok Wiśniowa pokonał rezerwy Resovii. Rozstrzygnięcie tego meczu nastąpiło dopiero po serii rzutów karnych.

Jako pierwsi do siatki trafili piłkarze z Rzeszowa. W 31. minucie wynik meczu otworzył Jakub Maćkowiak i po pierwszych 45-minutach to podopieczni Marcina Laski pozostawali na prowadzeniu.

Wydawało się, że "Pasiaki" są już jedną nogą w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski, aż do 94. minuty. Rzutem na taśmę goście doprowadzili do wyrównania i o dalszych losach czwartoligowców zdecydowały rzuty karne. Autorem wyrównującej bramki był Tomasz Reichel.

W serii jedenastek lepszy okazał się Wisłok Wiśniowa (4-1) i wywalczył awans do dalszej części rozgrywek.

Resovia II - Wisłok Wiśniowa 1-1 (1-4 rzuty karne)

1-0 Jakub Maćkowiak (31)
1-1 Tomasz Reichel (90+4)

Resovia II (skład wyjściowy): Rakus- Ostrowski, Ceci, Modrzejewski, Karcz, Pirnach, Czapniewski, Szpojnarowicz, Zybała, Drelicharz, Maćkowiak