2023-10-04 18:47:06

Okręgowy Puchar Polski: Wisłoka Dębica pokonała Błękitnych Ropczyce i gra dalej

Wisłoka Dębica w biało-zielonych strojach (fot. Gotyk Fotografia / Wisłoka Dębica / archiwum)
Piłkarze Wisłoki Dębica wygrali 3-1 z Błękitymi Ropczyce w wyjazdowym meczu IV rundy okręgowego Pucharu Polski. Biało-zieloni awansowali do 1/4 finału rozgrywek.

Jako pierwsi, dość niespodziewanie, do siatki trafili gracze Błękitnych Ropczyce. Już w 10. minucie spotkania prowadzenie czwartoligowcowi dał Bartosz Dudek.

Grający o poziom wyżej zawodnicy Wisłoki Dębica do odwórcenia losów pojedynku potrzebowali zaledwie kilku minut.

Najpiew Krzysztof Iwanicki zagrał do Damiana Łanuchy, a ten doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później Wisłoka Dębica wyszła na prowadzenie. Gola na 2-1 dla Wisłoki strzelił Szymon Bednarz (asysta Michał Bogacz). I takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron Błękitni Ropczyce szukali okazji na wyrównanie, ale nie udało im się pokonać Jakuba Dutkil. Natomiast w doliczonym czasie gry awans Wisłoki przypieczętował Nikita Nazarenko ustalając wynik spotkana na 3-1 dla dębiczan.

W 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski na szczeblu ZPN Rzeszów/Dębica piłkarze Wisłoki zmierzyć mogą się z Izolatorem Boguchwała, Igloopole m Dębica, Wisłokiem Wiśniowa, Strugiem Tyczym, Sokołem Kolbuszowa Dolna, Stalą Łańcut lub z kimś z pary LKS Jasionka - Stal II Rzeszów (11 października).

BŁĘKITNI ROPCZYCE - WISŁOKA DĘBICA 1-3 (1-2)

1-0 Bartosz Dudek (10)
1-1 Damian Łanucha (17)
1-2 Szymon Bednarz (19)
1-3 Nikita Nazarenko (90+3)

Błękitni Ropczyce (skład wyjściowy): Wojnowski - Dudek, Ochał, Darłak, Orzech, Rudny, Pociask, Ogrodnik, Piwowar, Bieniek, Wywrót.

Wisłoka Dębica: Dutka - Bednarz (65. Kontrabecki), Bogacz (46. Cabała), Grasza, Cichoń, Iwanicki (60. Maik), Żmuda, Łanucha (46. Strózik), Falarz (75. Szczodry), Nalepka (46. Nazarenko), Smoleń (46. Siedlik).