2023-10-01 20:10:10

Legion Pilzno pokonał Błękitnych Ropczyce! Zdecydował jeden gol

Legion Pilzno pokonał Błękitnych Ropczyce 1-0. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w tym spotkaniu Kacper Nytko.

Zaledwie sześciu minut potrzebował Legion Pilzno, aby otworzyć wynik tego spotkania. Podanie Tomasza Baryczy wykorzystał Kacper Nytko i pokonał golkipera rywali.

Legion nie zatrzymywał się i kilka minut później po uderzeniu Piotra Syguły interweniował bramkarz, a potem futbolówka odbiła się od słupka. Mimo znakomitego początku  gospodarze nie poszli za ciosem i na przerwę schodził z jedną bramką przewagi.

W drugiej połowie miejscowi mieli znakomitą okazję na podwyższenie prowawdzenia. W 60. minucie arbiter podyktował jedenastkę, jednak Piotr Seguła nie zdołał pokonać Łukasza Psiody.

W 81. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Patryk Misztal i Legion musiał kończyć to spotkanie w osłabieniu. Podopieczni Łukasza Bartkowskiego zdołali jednak utrzymać korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i wciąż pozostają niepokonanani na czwartoligowym froncie.

1-0 Kacper Nytko (6)

Legion Pilzno: Stachnik - Czyjt (83 Buras), Syguła (65 Sztuka), Pęcak, Nytko, Manzo, Czyż, Barycza, Szewczyk (75 Chmura), Mazur, Tubek (58 Misztal)

Błękitni Ropczyce: Psioda - Nalepka, Dudek, Ochał, Kukla (46 M. Ogrodnik), Rudny (76 A. Ogrodnik), Zawiślak (66 Pociask), Piwowar, Bieniek, Wywrót, Siepierski