2023-09-27 20:00:45

Puchar Polski: Stal Stalowa Wola wygrała ze Zniczem Pruszków i awansowała do 1/16

Stal Stalowa Wola zameldowała się w 1/16 Pucharu Polski! A wszystko to za sprawą wygranej 2-0 nad Zniczem Pruszków. Kluczowe okazały się rzuty karne.

Stal Stalowa Wola zmierzyła się dziś z występującym w pierwszej lidze Zniczem Pruszków w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski. W początkowej fazie meczu żadna ze stron nie wykazywała większej inicjatywy.

W okolicach 10. minuty swoją szansę na otworzenie wyniku miał Jakub Górski, który z lewej strony próbował wejść w pole karne, lecz ta sztuka mu się nie udała. Do doskonałej i niemal stuprocentowej okazji doszło po upływie pół godziny spotkania. Łukasz Seweryn zdecydował się na strzał z dwudziestego metra, ale Misztal odczytał jego intencje.

Tuż po tym swoich sił próbował Iwao, lecz piłka wylądowała prosto w rękawicach bramkarza Znicza. Na kilka minut przed przerwą w pole karne "Stalówki" wszedł Patryk Czarnowski, ale obrona Stali czujnie podeszła do tej sytuacji. Do pierwwszego strzału ekipy z Pruszkowa dosżło dopiero na początku drugiej odsłony. Z okolicy 16. metra przymierzał Wiktor Nowak, ale dobrze obronił Przybek., następnie zagrozić próbował jeszcze Tabara i ponownie Czarnowski, lecz nieskutecznie.

Rzut karny Iwao otworzył wynik w tym spotkaniu

Do groźnej sytuacji w polu karnym doszło w 72. minucie. Po wrzutce Malugi faulowany został Kosei Iwao, po czym arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Rzut karny chwilę później celnie wykonał sam poszkodowany i tym samym wysunął Stal na prowadzenie.

Końcówka podstawowego czasu gry należała do Znicza, jednak gospodarze wykazywali się czujnością. W doliczonym czasie w polu karnym doszło ponownie do sytuacji skutkującej "jedenastką". Tym razem sfaulowany został Lucjan Klisiewicz i również on celnie wykonał rzut karny, co  zadecydowały zatem o wyniku tego starcia.

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 2-0

1-0 Kosei Iwao (72-rzut karny)
2-0 Lucjan Klisiewicz (90+-rzut karny)

Stal Stalowa Wola: Przybek, Iwao, Wiktoruk, Soszyński, Maluga, Furtak, Seweryn, Banach, Sukiennicki, Górski, Urban.

Znicz Pruszków: Misztal – Tkaczuk, Krocz, Grudziński, Nagamatsu, Czarnowski, Tabara, Kendzia , Nowak, Błyszko, Krajewski.

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 2-0 (wypowiedzi po meczu)